خداحافظی مینی ون تویوتا ورسو با قاره اروپا

تاریخ: 29 مرداد 1397

تولید تویوتا ورسو از ماه اکتبر متوقف شده اما فروش این مینی ون جمع‌وجور ژاپنی تا همین اواخر به‌صورت آنلاین ادامه داشته است.
البته تعداد بسیار کمی از ورسو در نمایندگی‌ها باقی مانده و انتظار می‌رود همین میزان نیز تا پایان سال به فروش برسند. به همین خاطر این خودروساز ژاپنی مینی ون خود را چند هفته پیش از وب‌سایت شاخه‌ی بریتانیای خود حذف کرده است.
همچنین با بررسی وب‌سایت‌های تویوتا در دیگر بازارهای قاره اروپا شامل آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا به این نتیجه می‌رسیم که ورسو دیگر در دسترس خریداران نیست. افرادی که به دنبال یک محصول کاربردی ساخت تویوتا هستند باید به دنبال آوریس تورینگ اسپورت، راو 4، لندکروزر یا ورسو پرو ایس باشند.
احتمال اینکه تویوتا به دنبال ساخت یک مینی ون کامپکت جدید باشد بسیار کم است زیرا مشتریان اکثراً به دنبال خرید کراس اوورها و شاسی بلندها هستند. نمونه واضح این حرکت پژو است که مینی ون نه چندان جالب 3008 را به یک کراس اوور کامپکت جذاب تبدیل کرد. سئات اسپانیا نیز هم‌اکنون دو شاسی‌بلند جدید آرونا و آتکا را عرضه می‌کند و سومین قدبلند آن با نام تاراکو هم به زودی وارد بازار خواهد شد.
به یاد داشته باشید که مینی ون‌های جمع‌وجور هنوز هم در اروپا نفس می‌کشند. فولکس‌واگن دومین نسل توران را از سال 2015 معرفی کرده و سیتروئن C4 پیکاسو نیز همچنان نفس می‌کشد. رنو چهارمین نسل سنیک را در بازار دارد و زافیرا نیز شاید دیگر به عنوان یک واکسهال ارائه نشود اما همچنان با برند اوپل در دسترس است.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *