خودروهای فراری سریع‌ترین‌های فرمول 1 هستند!

مدت زمان زیادی از رقابت شانه‌به‌شانه‌ی تیم‌های گوناگون با تیم فرمول 1 مرسدس-ای ام جی پتروناس می‌گذرد اما به نظر می‌رسد هم‌اکنون فراری در بحث سرعت چیزهای زیادی در چنته دارد.
حتی سال پیش و زمانی که سباستین فتل در نیمه اول فصل بسیار قوی ظاهر شد مرسدس با مدیریت خود نشان داد که خودرویشان بهتر از فراری بوده است؛ اما به نظر می‌رسد همه‌چیز بسیار سریع تغییر کرده است.
پیروزی فتل در بلژیک یک حرکت بسیار مهم بوده است. اول از همه اینکه پیروزی فتل باعث شد این راننده به لوئیس همیلتون نزدیک‌تر شود و موضوع دوم هم اینکه مرسدس فهمید خودروهای تیم فراری در خط مستقیم سریع‌تر هستند.


توتو ولف مدیر تیم مرسدس درباره این موضوع می‌گوید:
زمانی که به مسابقه نگاه کردم کمبودهای زیادی دیدم. برخی از این مشکلات شامل سرعت پایین و کشش بودند. همچنین واضح است که در مقایسه با خودروهای فراری و ردبول و فورس ایندیا استهلاک لاستیک‌های ما بالا بود.
مرد شماره یک تیم فرمول 1 مرسدس خاطرنشان می‌سازد:
فراری مزیت قدرت دارد. ما این مورد را در بخش‌های مختلفی از مسابقه دیدیم و حتی در برخی مواقع که آن‌ها پیچ را بدتر از ما طی می‌کردند پیشرانه قوی به کمکشان می‌آمد؛ بنابراین آن‌ها در خط مستقیم نسبت به ما برتری دارند.
ولف همچنین گفته که شاید همه‌ی این‌ها به چگونگی تنظیمات پیشرانه‌ی خودروهای فراری مرتبط باشد. او هرگونه تقلب دراین‌باره را فوراً رد کرده چیزی که به نظر می‌رسد همیلتون به آن اشاره کرده بود.
اگرچه ولف فکر نمی‌کند تیم مرسدس به‌صورت ناگهانی و در یک شب خواهد توانست عقب‌ماندگی خود نسبت به فراری را در این مورد جبران کند اما امیدوار است در طول فصل عملکرد بهتری داشته باشد و پیشرانه‌های خود را بهینه سازد. هرچند مرسدس همین حالا هم با 10 امتیاز برتری، بالاتر از فراری قرار دارد.
هفته بعد در مونزا شاهد غرش دوباره پیشرانه‌های مرسدس و البته معرفی پکیج آئرودینامیکی جدیدی خواهیم بود. آیا این تغییرات برای رقابت با فراری در پیستی سرعتی کافی خواهد بود؟ باید منتظر ماند و دید!

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *