داستان جالب اولین خریدار فورد موستانگ

تاریخ: 26 مرداد 1397

فورد هفته پیش تولید ده میلیونمین دستگاه از موستانگ افسانه‌ای را جشن گرفت اما داستان اولین موستانگ فروخته شده بسیار جذاب‌تر است.
تام و گیل وایز در مصاحبه با دیترویت فری پرس داستان جالب خرید موستانگ خود و این حقیقت که نمی‌دانستند خریدار اولین موستانگ فروخته شده هستند را بازگو نموده‌اند.
پس از خرید موستانگ در سال 1964، گیل و خانواده او به مدت 15 سال از این خودرو استفاده کرده بودند؛ اما خودروی مورد بحث 27 سال بعد را در گاراژ این زوج استراحت کرده و پس از آن خانواده وایز درباره نگه داشتن موستانگ یا اوراق کردن آن بحث کرده‌اند. تام خانم خود را متقاعد کرده که آن‌ها باید این خودرو را نگه دارند زیرا او نهایتاً زمانی را برای تعمیر خودرو خواهد داشت. این موضوع جرقه یک سلسله داستان‌های دیگری را زده که نهایتاً منجر به کشف این حقیقت شده که موستانگ خانواده وایز در واقع اولین موستانگ فروخته شده بوده است.

زمانی که تام بازنشسته شد به دنبال قطعات جایگزین برای خودرو گشت و فردی را یافت که ادعا می‌کرد اولین مالک موستانگ بوده است. او گفت خودروی خود را شانزدهم آوریل 1964 خریداری کرده اما تام فکر می‌کرد همسرش موستانگ خانواده را یک روز زودتر خریده است.
این زوج سرانجام فهمیدند اولین خریدار موستانگ بوده‌اند زیرا پانزدهم آوریل خودرو را به خانه برده بودند. این موضوع درست دو روز قبل از معرفی رسمی موستانگ در نیویورک بوده است.
اما چگونگی خرید این خودرو قبل از رونمایی رسمی ترکیبی از شانس و اشتیاق فروشنده بوده است. گیل می‌گوید به نمایندگی فورد در شیکاگو رفته و به فروشنده گفته یک خودروی روباز می‌خواهد. نمایندگی خودروی روباز نداشته اما دو موستانگ را در اختیار داشته که یکی کوپه و دیگری کانورتیبل بوده است؛ اما این دو خودرو برای تست درایو پس از هفدهم آوریل بوده است. اگرچه نمایندگی می‌خواسته این خودروها را نگه دارد اما فروشنده مدل کانورتیبل را به خانم گیل فروخته و او نیز همان روز خودرو را به خانه برده است.
این خودرو که هم‌اکنون به‌صورت کامل بازسازی شده تنها 109435 کیلومتر کار کرده است. تصمیم خانواده تام برای نگه داشتن اولین موستانگ فروخته شده بسیار خوب بوده زیرا باور بر این است ارزش این خودرو هم‌اکنون بین 350 تا 450 هزار دلار می‌باشد. این قیمت بسیار بیشتر از قیمت 3447 دلاری موستانگ در آن زمان است.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *