داچیا داستر فیسکل 2018، قدبلندی ارزان‌قیمت در لباس یک ون!

تاریخ: 29 اردیبهشت 1397

حدود سه هفته پیش نسخه ون فورد فیستای جدید در بریتانیا معرفی شد و هم‌اکنون این داچیا داستر است که می‌خواهد همین تغییر را تجربه کند. علاوه بر ساندرو فیسکل و لوگان MCV فیسکل، داستر فیسکل نیز چندین سال است که در اتریش عرضه می‌شود و هم‌اکنون نیز وارد دومین نسل خود شده است. این خودروی ارزان‌قیمت صندلی‌های عقب خود را به منظور حمل اسباب و وسایل بیشتر از دست داده است.

بخش تخت محفظه بار این خودرو دارای کف‌پوش لاستیکی با طول 1.64 متری بوده و دارای 4 نقطه اتصال به منظور حفظ امن‌تر محموله‌های قابل‌حمل می باشد. همچنین یک دیواره فولادی جدا کننده نیز وجود دارد که بخش سرنشین‌ها را از بخش بار مجزا می‌کند. همچنین شیشه‌های عقب نیز حذف شده‌اند تا محفظه بار دیده نشود. شایان ذکر است داچیا تنها اقدام به حذف شیشه‌های عقب و قرار دادن یک پلاستیک سفید بجای آن‌ها نکرده بلکه یک پوشش فلزی به همراه لایه‌ای پارچه‌ای را در این بخش بکار برده است.

اگرچه در زمان معرفی این خودرو اشاره‌ای به حجم محفظه بار نشده اما احتمالاً فضای این بخش با فضای محفظه بار داستر استاندارد در زمان تا شدن صندلی‌های عقب یکسان باشد. مدل‌های دیفرانسیل جلوی داستر محفظه بار 1636 لیتری دارند درحالی‌که این میزان فضا در مدل‌های چهار چرخ محرک به 1604 لیتر کاهش می‌یابد.

خب صحبت از سیستم چهار چرخ محرک شد و باید گفت بزرگ‌ترین مزیت داستر فیسکل نسبت به مدل‌های ساندرو و لوگان MCV یاد شده وجود طراحی چهار چرخ محرک در داستر است درحالی‌که دو مدل دیگر تنها به‌صورت دیفرانسیل جلو عرضه می‌شود. داچیای اتریش در حال فروختن این شاسی بلند-ون دوگانه با تمامی تجهیزات و پیشرانه‌های در دسترس برای داستر معمولی بوده و برای تبدیل نسخه عادی به فیسکل بهای 1730 یورویی طلب می‌کند.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *