داچیا ساندرو استپ وی اوربان ادیشن، ارزان‌تر از همیشه!

اشتباه نکنید! این تیتر برای ساندرو استپ وی بازار داخلی نیست چراکه قیمت آن تخت گازتر از همیشه در افزایش بوده و البته خریداران نیز همچون همیشه حاضر هستند چند ماه در صف باقی بمانند تا این خودروی قدیمی و متعلق به نسل قبلی را خریداری کنند.
همه‌ی این‌ها در حالی است که نسل جدید داچیا ساندرو استپ وی چندی است که در بازارهای جهانی عرضه شده و البته محدوده قیمتی آن نیز به گونه‌ای است که ساندرو را در بین ارزان‌ترین خودروهای بازار قرار می‌دهد.
در کل اگر خواهان خودرویی ارزان و بی‌شیله‌پیله باشید باید محصولاتی از داچیا را انتخاب کنید. این خودروساز رومانیایی هم‌اکنون نسخه ارزان‌تری از ساندرو استپ وی را عرضه کرده است.
ساندرو استپ وی که نسخه قد کشیده هاچبک ساندرو است هم‌اکنون در نسخه اوربان ادیشن عرشه شده و از پیشرانه کوچک‌تری استفاده می‌کند. مهم اینکه قیمت ساندرو استپ وی ادیشن تنها از 10500 یورو آغاز می‌شود. شایان ذکر است این قیمت شامل مالیات نیز می‌باشد.
اگر مالیات و برخی هزینه‌های جانبی دیگر را از قیمت یاد شده کم کنید خواهید فهمید که داچیا در واقع بهای 8700 یورویی برای خودروی خود تعیین کرده که با نرخ ارز کنونی حدود 10 هزار دلار می‌شود؛ بنابراین ساندرو استپ وی اوربان ادیشن ارزان‌تر از خودروهایی همچون نیسان ورسا یا میتسوبیشی میراژ می‌باشد.
البته حقیقت این است که با این قیمت باید انتظارات معینی از خودرو داشته باشید. ساندرو یکی از پایه‌ترین روش‌های حمل‌ونقل بازار است. این نسخه جدید از پیشرانه 4 سیلندر حدود 1 لیتری با قدرت 75 اسب بخار و گشتاور 97 نیوتون متر استفاده می‌کند.
اما خب به نوعی با یک کراس اوور طرف هستیم. ارتفاع استپ وی 41 میلی‌متر بیشتر از نسخه استاندارد ساندرو بوده و دارای ویژگی‌های متمایزی همچون میله‌های سقف، جلوپنجره کرومی، رینگ‌های 16 اینچی و فلاپ جلو می‌باشد؛ و البته ساندرو استپ وی دارای سیستم تهویه مطبوع نیز می‌باشد.
موضوع احساس‌برانگیزتر اینکه اوربان ادیشن ارزان‌ترین خودرویی نیست که توسط داچیا عرضه می‌شود. شما می‌توانید نسخه پایه لوگان (نسل جدیدتر ال نود خودمان!) را با بهای 7790 یورویی بخرید و البته نسخه پایه ساندرو هاچبک هم تنها 200 یورو گران‌تر از لوگان است؛ اما ظاهر کراس اوور مانند استپ وی بهتر از هر دو خودرو بوده بنابراین اگر دنبال خرید چنین خودروهایی هستید استپ وی بهترین گزینه خواهد بود.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *