درگ لامبورگینی اوراکان و مک‌لارن 720S

در اوضاع کنونی مک لارن 720S یک غول کش حرفه‌ای است. این خودرو پرفورمنس فوق‌العاده را با قیمتی نسبتاً قابل‌ابتیاع در مقایسه با دیگر سوپرکارهای بازار ارائه می‌کند. مک لارن 720S همچنین به خاطر دینامیک سواری هیجان‌انگیز و درگیر کننده خود تحسین شده است؛ و اگرچه سواری لذت‌بخش در پیست به معنی توانایی شکست همه‌ی خودروها در مسابقه درگ نیست اما خوشبختانه کانال یوتیوب TheSUPERCARDRIVER تصمیم گرفته 720S را در برابر لامبورگینی اوراکان پرفورمنته قرار دهد تا بفهمیم توانایی هر خودرو چقدر است.
لامبورگینی از پیشرانه 10 سیلندر 5.2 لیتری تنفس طبیعی با قدرت 630 اسب بخار و گشتاور 601 نیوتون متر سود می‌برد. حداکثر سرعت این سوپر اسپورت ایتالیایی نیز 323 کیلومتر در ساعت است. یک گیربکس 7 سرعته دوکلاچه تمامی نیرو را به چهارگوشه خودرو می‌فرستد. از طرف مک لارن 720S را داریم که از پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتری بای توربو سود می‌برد. اگرچه این خودرو دو سیلندر کمتر دارد اما قدرت آن به 710 اسب بخار و گشتاورش به 770 نیوتون متر می‌رسد. حداکثر سرعت 720S برابر با 341 کیلومتر در ساعت بوده و یک گیربکس 7 سرعته دوکلاچه نیز قدرت پیشرانه را تنها به چرخ‌های عقب می‌فرستد.
اگرچه مک لارن از نظر قدرت و گشتاور مزیت واضحی دارد اما سیستم چهار چرخ محرک لامبورگینی در خط مستقیم به کمک این خودرو می‌آید. زمانی که چراغ سبز می‌شود لامبورگینی کاملاً جلو می‌افتد اما در نهایت نمی‌تواند با پرفورمنس فوق‌العاده 720S برابری کند. این مک لارن است که در خط پایان به اندازه چندین خودرو با اوراکان پرفورمنته فاصله ایجاد می‌کند.

اگرچه فاصله زیادی بین این دو خودرو وجود دارد اما قیمتشان خیلی متفاوت نیست. بهای 720S از 284745 دلار آغاز می‌شود درحالی‌که قیمت پایه اوراکان پرفورمنته برابر با 274390 دلار است. اگر نمی‌توانید بیش از 250 هزار دلار برای خرید خودرو پرداخت کنید بنابراین 10 هزار دلار تفاوت قیمت زیاد به نظر می‌رسد اما در این بازه قیمتی تفاوت‌های این چنینی به چشم نمی‌آیند. زمانی که پرفورمنس 720S این‌گونه باشد انتخاب برنده کار سختی نخواهد بود…

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *