دست‌به‌یقه شدن جیپ تراک هاوک و داج چلنجر هلکت

جیپ با خود فکر می‌کرد قرار دادن پیشرانه 6.2 لیتری سوپرشارژردار هلکت در قلب گرند چروکی ایده بسیار خوبی خواهد بود؛ و در اکثر موارد این موضوع صادق بوده است. با قدرت خارق‌العاده 707 اسب بخاری، این شاسی‌بلند می‌تواند تنها در 3.5 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد اما این قدبلند قلدر آمریکایی در خط مستقیم چه عملکردی در برابر برادر خود یعنی چلنجر هلکت خواهد داشت؟
در ویدئوی جدیدی که توسط هنسی منتشر شده این دو خودروی قدرتمند در برابر یکدیگر قرار گرفته و البته هر دو کاملاً در شرایط کارخانه‌ای هستند. در سمت چپ گرند چروکی تراک هاوک با خروجی 707 اسبی و گشتاور 874 نیوتون متری قرار دارد درحالی‌که چلنجر پهن و عریض از همان پیشرانه استفاده کرده و قدرت 707 اسبی و گشتاور 881 نیوتون متری دارد. خب کدام خودرو برنده می‌شود؟
حداقل روی کاغذ این دو آهن هلکت دار کاملاً مشابه هستند. تراک هاوک مورد بحث شتاب 3.5 ثانیه‌ای داشته درحالی‌که چلنجر هلکت پهن می‌تواند در 3.4 ثانیه از سکون به تندی 96 کیلومتر در ساعت برسد بنابراین یک‌دهم ثانیه سریع‌تر است. همچنین جیپ در 10.6 ثانیه می‌تواند مسافت 400 متر را تکمیل کند درحالی‌که هلکت نیز همین زمان را ثبت می‌کند.در دنیای واقعی همه‌چیز به جیپ ختم می‌شود! تراک هاوک به لطف سیستم چهار چرخ محرک و لانچ کنترل یک جامپ سورپرایز کننده داشته و چلنجر هلکت را کمی تا قسمتی شرمنده می‌کند! با اینکه جیپ قدبلند جثه ای 2384 کیلوگرمی دارد اما به نظر می‌رسد در خط مستقیم چلنجر را به دردسری جدی می‌اندازد. البته چلنجر در ادامه تقریباً به این شاسی‌بلند هم‌خانواده می‌رسد. بخشی از آن به دلیل وزن 2036 کیلویی این خودرو است.
در هر حال این دو خودروی آمریکایی قدرتمندترین خودروهای دنیا بوده و البته قیمت‌های معقولی دارند. بهای تراک هاوک از 85900 دلار آغاز می‌شود درحالی‌که با پرداخت 72950 دلار می‌توان صاحب یک دستگاه چلنجر هلکت پهن شد.

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *