رقیب آئودی برای ب‌ام‌و سری 8 تولید می‌شود؟!

جدیدترین نسل لیموزین پرچم‌دار آئودی A8 یکی از پیشرفته‌ترین خودروهای کنونی بوده اما تنها به‌صورت سدان عرضه می‌شود و در برابر مرسدس بنز S کلاس کوپه و ب‌ام‌و سری 8 جدید تنها می‌ماند. البته امکان دارد این موضوع تغییر کند زیرا مدیر طراحی ارباب حلقه‌ها واقعاً علاقه‌مند به تولید یک کوپه لوکس دو درب در اینگولشتات است.
Audi prologueMarc Lichte در گفت‌وگو با اتوکار گفته که طرفدار بزرگ خودروهای دو درب است اما او باور ندارد که تقاضای کافی برای چنین خودروهایی و برای موفقیت تجاری وجود داشته باشد. او می‌گوید:
من شکل خودروهای کوپه دو درب را دوست دارم اما آن‌ها از نظر میزان فروش بسیار عقب‌تر از خودروهای چهار درب هستند؛ اما در آینده چه کسی می‌داند؟ ما ایده‌های زیادی در این جهت داریم.
با توجه به شایعاتی که اخیراً درباره قطع تولید R8 منتشر شده، تولید یک کوپه دو درب جدید قطعاً توجیه‌پذیر است حتی اگر این خودرو جایگاه جانشین سوپرکار آئودی را نداشته باشد. البته اگر این خودرو در آینده تولید شود ما قبل از سال 2019 یا 2020 آن را نخواهیم دید زیرا آئودی کارهای مهم‌تری دارد.
مدیر آئودی می‌گوید:
اول از همه ما باید A6 را عرضه کنیم و سپس نوبت به Q8، A1 و Q3 می‌رسد. ما خودرویی را قبل از این‌ها عرضه نخواهیم کرد. قدم‌به‌قدم پیش می‌رویم.
آئودی در سال‌های اخیر تمرکز خود را روی شاسی بلندها و خودروهای چهار درب معطوف کرده و مدل‌های اسپورت و لوکس دو درب اولویت پایین‌تری یافته‌اند؛ اما علیرغم این موضوع آئودی در سال 2014 کانسپت احساس‌برانگیز پرولوگ را رونمایی کرد که توسط Lichte طراحی شده بود. این طرح مطالعاتی پیش‌نمایشی از زبان طراحی آینده شرکت بوده و شاید هم نشانی از کوپه لوکس آینده این برند باشد.
باور بر این است اگر چنین خودرویی تولید شود از پلتفرم A8 کنونی برای ساخت آن استفاده خواهد شد.

Audi Prologue Concept

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *