رم نهایتاً به یک شاسی‌بلند بدل می‌شود؟

تاریخ: 05 بهمن 1396

این روزها کراس اوورها از نظر میزان فروش و محبوبیت کاملاً موفق عمل کرده‌اند مخصوصاً از زمانی که شاسی بلندهای سنتی ساخته شده بر مبنای پیکاپ ها (از جمله فورد اکسپلورر و نیسان پث فایندر) جای خود را به ساختارهای شاسی و بدنه خودرو مانند داده‌اند؛ اما هنوز هم بازار پذیرای خودروهای کاربردی و اسپورت فول سایز با فریم‌های سنتی می‌باشد.
شورولت با تاهو و سابربن و جی ام سی نیز با یوکان در بازار حضور دارد. فورد مدل اکسپدیشن را عرضه کرده و تویوتا و نیسان نیز به ترتیب با سکویا و آرمادا در بازار جولان می‌دهند. خب درباره فیات-کرایسلر چطور؟
این کمپانی داج دورانگو را دارد که از زمان تبدیل شدن آن به خودرویی فول سایز زمان زیادی می‌گذرد؛ اما این خودرو در خلال فرایندهای توسعه‌ای خود زیرساخت متعلق به پیکاپ را از دست داده و پلتفرم کراس اوور مشترک با جیپ گرند چروکی دارد. فیات-کرایسلر در آینده نزدیک کراس اوورهای بیشتری تولید خواهد کرد.
اما اگر رم 1500 جدید به یک شاسی‌بلند تبدیل شود چگونه خواهد شد؟ جواب این سؤال را Nikita Aksyonov با رندرهای جدیدی داده است.
همیشه شایعاتی درباره تولید شاسی‌بلند رم به گوش می‌رسیده اما هرگز چنین ایده‌ای عملیاتی نشده است. البته نسل جدید پیکاپ رم 1500 که چند روز پیش در دیترویت معرفی شد سبک‌تر و کم‌مصرف‌تر از نسل‌های قبلی بوده و فیات-کرایسلر بیشتر از مدل‌های کوچک‌تر روی محصولات بزرگ‌تر تمرکز می‌کند.
خب نظر شما چیست؟ آیا فضا برای تولید یک شاسی‌بلند واقعی که بالاتر از مدل‌های دورانگو، استلویو، لوانته و… قرار گیرد وجود دارد؟

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *