رندری از نسل جدید ولوو S60

ولوو با معرفی نسل جدید مدل XC90 برای اولین بار زبان طراحی کاملاً جدید خود را معرفی کرد. سپس همین زبان طراحی جدید با معرفی مدل‌های S90 و V90 در قالب سدان و استیشن ادامه پیدا کرد و بعدازآن در نسل جدید XC60 و کراس‌اوور جدید XC40 مورداستفاده قرار گرفت؛ اما خودروهای بعدی که از این زبان طرحی استفاده خواهند کرد به‌احتمال‌زیاد نسل جدید مدل‌های S60 و V60 خواهند بود که دومی برای اولین بار دو ماه پیش با پوشش‌های استتاری در حال آزمایش در سوئد دیده شد؛ اما این مطلب در مورد نسل جدید سدان S60 است که طراحی آن پیرو برادر بزرگ‌ترش یعنی S90 خواهد بود.
Volvo S60 Renderحال در همین ارتباط رندری از نسل آیندهٔ ولوو S60 طراحی شده که اگر به واقعیت نزدیک باشد بدین معنا است که این سدان سوئدی بسیار جذاب خواهد بود. هرچند این روزها کراس‌اوورها بر بازار خودرو سلطه پیدا کرده‌اند اما هنوز هم تقاضا برای سدان‌های پریمیومی مانند ولوو S60 وجود دارد. نسل کنونی این خودرو از سال 2010 به بازار آمده و بنابراین هم‌اکنون کاملاً سالخورده شده است. احتمالاً نسل دوم S60 در نیمهٔ دوم سال 2018 رونمایی خواهد شد و در سال 2019 به بازار ایالات‌متحده خواهد آمد درحالی‌که پس از مدت کوتاهی نسخهٔ استیشن آن یعنی V60 هم وارد بازار خواهد شد.
Volvo V60 Renderهمانند محصولات سری 90 ولوو و همین‌طور کراس‌اوور X60، نسل جدید S60 بر روی پلت‌فرم SPA ساخته خواهد شد که این یعنی می‌توان پیشرانه‌های آن‌را از هم‌اکنون پیش‌بینی کرد. بنابراین انتظار می‌رود S60 جدید با طیفی از پیشرانه‌های چهار سیلندر بنزینی و دیزلی به همراه یک نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی با نام T8 تولید گردد؛ اما در آینده S60 کوچک‌ترین سدان ولوو نخواهد بود چراکه این شرکت سوئدی قصد دارد سدان کوچک‌تری را با نام S40 تولید کند که در جایگاهی پایین‌تر از S60 قرار خواهد گرفت. چندی پیش ولوو با معرفی کانسپت 40.2 پیش‌نمایشی از سدان آیندهٔ S40 را ارائه کرد.
Volvo 40.2 Concept

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *