رندر حسرت برانگیز ب‌ام‌و Z4 M40i کوپه

تاریخ: 08 شهریور 1397

ای‌کاش چنین خودرویی تولید می‌شد!
پس از مدت‌ها انتظار سرانجام نسل جدید ب‌ام‌و Z4 با سقفی پارچه که جایگزین نمونه فلزی نسل قبل بوده معرفی شد؛ اما چه می‌شد اگر ب‌ام‌و نسخه کوپه‌ی این خودرو را می‌ساخت؟ بر پایه همین سؤال یکی از مطرح‌ترین هنرمندان دنیای خودرو یعنی X-Tomi دیزاین اقدام به توسعه این ایده کرده و Z4 جدید را با سقف فلزی ثابت به تصویر کشیده است.
همه‌ی ما می‌دانیم که نسل جدید ب‌ام‌و Z4 و تویوتا سوپرا A90 قرابت‌های زیادی با یکدیگر دارند. نسخه تولیدی سوپرا نیز احتمالاً در چند ماه آینده و به فرم تولیدی نهایی رونمایی خواهد شد.
اگرچه هر دو خودرو پلتفرمی مشترک داشته و در تأسیسات گراز اتریش و توسط مگنا اشتایر ساخته خواهند شد اما ب‌ام‌و گفته Z4 جدید در مقایسه با سوپرا کاملاً منحصربه‌فرد است؛ به عبارت دیگر انتظار نداریم این دو خودرو اصلاً مشابه یکدیگر باشند زیرا هر دو خودروساز یاد شده راه مستقل خود را علیرغم اشتراکات سخت‌افزاری فراوان طی می‌کنند.
نسل جدید Z4 از نظر طراحی تفاوت‌های بسیار زیادی با نسل قبلی داشته و البته سوپرا نیز دقیقاً همین‌گونه است. کوپه‌ی اسپورت تویوتا برای اولین بار در سال 2014 و با کانسپت FT-1 پیش‌نمایش شد و اخیراً نیز نسخه پیش‌تولیدی آن با پوشش‌های استتاری بدنه به نمایش درآمد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *