روزی که فتل رکورد اسپا را از چنگ پورشه ربود…

تاریخ: 10 شهریور 1397

زمانی که پورشه 919 اوو در ماه آوریل توانست رکورد پیست مشهور اسپا را بشکند همه‌ی ما تحت تأثیر این حرکت ژرمن‌ها قرار گرفتیم اما این رکورد دوام زیادی نیاورد.
همان‌گونه که موتور اسپورت می‌گوید، سه راننده در گرندپری اخیر بلژیک توانستند سریع‌تر از پروتوتایپ پورشه در پیست فرانکوشمپس اسپا حرکت نمایند. سریع‌ترین این رانندگان سباستین فتل بود که یک دور پیست را در زمان 1 دقیقه و 41.501 ثانیه طی کرد و بالاتر از هم‌تیمی خود کیمی رایکونن و لوئیس همیلتون از تیم مرسدس قرار گرفت.
بدین ترتیب فتل توانست رکورد 1 دقیقه و 41.770 ثانیه‌ای پورشه را اندکی ارتقا دهد. پروتوتایپ پورشه 919 اوو بر پایه خودروی 919 هیبرید که سه بار در لمانز قهرمان شده ساخته شد اما هیچ خبری از محدودیت‌های فیا و ACO در آن نیست. بدون وجود هیچ‌گونه محدودیتی، پورشه بهترین رکورد همیلتون در سال پیش را تقریباً یک ثانیه کامل بهبود بخشید.
این خودروی فوق‌العاده همچنین توانست رکورد استفان بلوف در پیست مشهور نوربرگ رینگ را بشکند و احتمالاً رکورد پورشه در جهنم سبز تا چند وقتی پایدار خواهد بود.
پیرو این رکوردشکنی با فاصله بسیار نزدیک در آخر هفته‌ی گذشته، راننده‌ی پورشه که چند ماه پیش رکورد 919 اوو را اسپا را ثبت کرد اعلام کرد تیم این شرکت می‌تواند به پیست بازگشته و رکورد را باز پس بگیرد؛ اما ما باید صبر کرده و منتظر حرکت بعدی پورشه بمانیم.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *