روند تکاملی مزدا RX-7 را تماشا کنید

تاریخ: 25 مرداد 1397

تویوتا سوپرا بازمی‌گردد. آکورا NSX هم قبلاً دوباره متولد شده است؛ و نیسان Z هم هرگز از میدان خارج نشده بود؛ اما تنها خودروی اسپورت ژاپنی اسطوره‌ای در دهه 80 و 90 میلادی که هنوز زنده نشده مزدا RX-7 است.
متأسفانه علیرغم وجود شایعات فراوان مزدا هنوز برنامه‌ای برای تولید یک خودروی اسپورت با پیشرانه‌ای روتاری وجود ندارد؛ بنابراین جدای از امید داشتن، بهترین کاری که فعلاً می‌توانیم انجام دهیم نگاهی به نسخه‌های گذاشته این خودرو و کمی مرور نوستالژی لذت‌بخش است.
هدف دست‌اندرکاران کانال Cars Evolution هم دقیقاً همین موضوع است. آن‌ها تاریخچه مزدا RX-7 از نسل اول معرفی شده در سال 1978 تا آخرین مدل سال 1995 آمریکا و مدل 2002 موجود در ژاپن را زیر و رو کرده‌اند.
تنها یک دستگاه از آخرین نمونه‌های مزدا RX-7 Spirit R به‌صورت فرمان چپ ساخته شد. این خودرو برای مدیر مزدا در آمریکای شمالی آقای رابرت دیویس ساخته شد و هنوز هم در مقر این کمپانی ژاپنی در آمریکا دیده می‌شود.
در طول سال‌هایی که RX-7 عرضه شده قدرت این خودرو همواره رو به افزایش بوده و از 100 اسب بخار اولین نسل به 276 اسب در آخرین نسخه عرضه شده رسیده است؛ و البته پرفورمنس این خودرو نیز پا به پای اسب پیشرانه بالا رفته و شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت از 9.2 به کمتر از 5 ثانیه و زمان طی مسافت 400 متر هم از 16.7 به 13.3 ثانیه کاهش یافته است.
همه‌ی این‌ها خبر از تکاملی احساس‌برانگیز می‌دهند. هم‌اکنون زمان انقلاب روتاری است. مزدا حرکتی بزن!

[دانلود ویدئو]

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *