رویارویی پرچم‌داران آلمانی! مرسدس-ای‌ام‌جی S63 در برابر ب‌ام‌و M760Li

نهایتاً رخ داد! پادشاهان کلاس لوکس و پرفومنس در دوئلی پر سرعت روبروی هم قرار گرفته‌اند. این یک مسابقه درگ مستقیم نیست اما شتاب گیری و حداکثر سرعت ژرمن‌های لوکس را مقایسه می‌کند. دو خودرویی که درباره آن‌ها صحبت می‌کنیم مرسدس بنز S63 AMG و ب ام و M760Li هستند.
مقایسه سریع‌ترین نسخه‌های لوکس‌ترین مدل‌های این دو برند افسانه‌ای آلمانی همیشه هیجان‌انگیز و مهم بوده است. حداقل روی کاغذ این دو لیموزین سریع کاملاً متفاوت هستند به گونه‌ای که سدان اشتوتگارتی‌ها از پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتری بای توربو استفاده می‌کند درحالی‌که رقیب باواریایی دارای پیشرانه 12 سیلندر 6.6 لیتری حجیم است. مرسدس قدرت 612 اسب بخاری داشته اما ب ام و خروجی 601 اسبی را نشان می‌دهد. پرچم‌دار مرسدس همچنین در بحث شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت کمی سریع‌تر بوده اما این ب ام و است که در مسابقه حداکثر سرعت گوی سبقت را از رقیب سنتی خود می‌رباید.
اما در واقعیت این شرایط کمی متفاوت نشان می‌دهد. M760Li در واقع سریع‌تر از مرسدس به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می‌رسد اما این S63 است که سریع‌تر خود را به سرعت 200 کیلومتر در ساعت می‌رساند. اینجاست که 100 نیوتون متر گشتاور بیشتر مرسدس کمک زیادی به خودرو کرده زیرا S کلاس بین سرعت‌های 200 تا 300 کیلومتر در ساعت سریع‌تر می‌ماند؛ اما در بحث حداکثر سرعت باید گفت M760Li نهایتاً می‌تواند به سرعت 318 کیلومتر در ساعت برسد درحالی‌که سقف سرعت S63 برابر با 315 کیلومتر در ساعت می‌باشد.
اما همان‌گونه که می‌دانید در بحث سدان های فوق لوکس قدرتمند سرعت همه‌چیز نیست. به منظور کمک در انتخابی بهتر، تست کنندگان آلمانی صدای اگزوز پیشرانه‌های 12 و 8 سیلندر را نیز امتحان کرده‌اند.
از اتوبان‌های آلمان برای اجازه دادن به انجام چنین تست‌های پرسرعت با خودروهای گوناگون تشکر می‌کنیم!

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *