روی صندلی وسط آرونا، ایبیزا و پولو ننشینید!

فولکس‌واگن و سئات در حال فراخوان بیش از 400 هزار خودرو در سراسر جهان و به خاطر وجود یک نقص خطرناک در کمربندهای ایمنی هستند.
خبرنگاران مجله Tekniikan Maailma فهمیده‌اند زمانی که سه نفر در صندلی‌های عقب نسل‌های جدید فولکس‌واگن پولو، سئات ایبیزا و آرونا بنشینند احتمال ایجاد نقص مداوم در کمربندها وجود دارد.
این مشکل زمانی که راننده اقدام به تغییر لاین خود در سرعت بالا می‌کند بروز کرده و در این زمان سگک کمربند صندلی سرنشین سمت چپ از جای خود بیرون می‌آید. این مشکل حدود 220 هزار دستگاه از نسل جدید پولو و 191 هزار دستگاه از مدل‌های سال 2017 و 2018 ایبیزا و آرونای 2018 را شامل می‌شود.
این مشکل در ابتدا در آرونا مشاهده شد و همین مجله بعداً مشکل یاد شده در خودروهای دیگر یاد شده یافت. شاسی‌بلند فولکس‌واگن T-Roc نیز تست شده اما کمربندهای ایمنی این شاسی‌بلند ساخت شرکت دیگری هستند.
یکی از سخنگویان فولکس گفته که این خودروساز در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از طراحی جدید قفل کمربندی است که ایمن می‌باشد:
بر پایه تحلیل‌های صورت گرفته در کمپانی ما فهمیده‌ایم که مشکل یافت شده توسط مجله Tekniikan Maailma صحیح است.
او ادامه داده است:
ایمنی همچنان اولویت اصلی ما بوده و ما فوراً برای حل این مشکل کار کرده‌ایم. به دنبال این واقعه یک راه‌حل فنی یافته‌ایم. ما هم‌اکنون منتظر تأییدیه نهایی سازمان‌های مربوطه برای بکاری گری روش یاد شده هم در خودروهای فروخته شده و هم در محصولات آتی تولیدی هستیم.
سئات به مشتریان خود توصیه کرده از صندلی وسط خودروهای خود تا زمان تعمیر آن‌ها استفاده نکنند. مالکان خودروهای تحت تأثیر این فراخوان ایمیلی از سوی خودروسازان یاد شده در هفته‌های آینده دریافت خواهند کرد تا برای رفع مشکل اقدام کنند.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *