رژیم غذایی گران: نگاهی به هزینه قطعات سبک‌وزن خودروها

کاهش وزن خودرو تنها موردی است که هم باعث بهبود پرفورمنس خودرو شده و هم مصرف سوخت را کاهش می‌دهد. این امر به نوع خودرو هم ربطی ندارد. توازن مناسب ایمنی، راندمان و قابل‌ابتیاع بودن باعث می‌شود مهندسی خودرو کمی سخت‌تر از همیشه جلوه کند؛ اما هزینه‌ای که شما برای کاهش وزن خودرو پرداخت می‌کنید بسته به قطعه‌ای که استفاده می‌کنید متفاوت است.
خودرویی که در این نوشتار بررسی می‌کنیم پورشه 911 است. خود پورشه لیست آپشن هایی دارد که پر از قطعات با وزن کمتر بوده و با تردد بیش از 1 میلیون دستگاه 911 در جاده‌ها، شرکت‌های افتر مارکتی راه‌های زیادی برای کاهش هر چه بیشتر وزن خودرو پیش روی شما قرار می‌دهند. ذکر این نکته مهم است که قیمت‌های مشاهده شده شامل هزینه نصب نیستند.

پکیج وایساخ برای 911 GT2 RS

میزان کاهش وزن: 18 کیلوگرمهزینه: 31 هزار دلارهزینه هر نیم کیلو کاهش وزن: 775 دلار
پکیج وایساخ GT2 RS شامل قطعات فیبر کربنی زیاد است. پانل سقف، تریم غربیلک فرمان، پارس تیونینگ شیفترها و حتی میله‌های ضد لغزش و نقاط اتصال انتهایی آن‌ها از فیبر کربن ساخته شده‌اند. رینگ‌های منیزیمی فورج کاری شده نیز به تنهایی باعث کاهش 11 کیلوگرمی وزن خودرو می‌شوند. حتی برای کاهش هرچه بیشتر وزن این خودرو، ساختار لوله فولادی خودرو دارای تیتانیوم است.

صندلی‌های کاملاً سطلی پورشه (پوسته فیبر کربنی)

میزان کاهش وزن: 14.5 کیلوگرمهزینه: 5200 دلارهزینه هر نیم کیلو کاهش وزن: 163 دلار

اگزوز تیتانیومی آکراپوویچ

میزان کاهش وزن: 4.5 کیلوگرمهزینه: 5900 دلارهزینه هر نیم کیلو کاهش وزن: 590 دلار
اگزوزها در هر دو طرف معادله وزن به قدرت حضور داشته و این سیستم اگزوز مخصوص باعث افزایش 19 اسب بخاری قدرت خودرو و همچنین کاهش 4.5 کیلوگرمی وزن آن می‌شود.

ترمزهای سرامیک کامپوزیت پورشه

میزان کاهش وزن: 20.8 کیلوگرمهزینه: 8520 دلارهزینه هر نیم کیلو کاهش وزن: 185 دلار
شاید با خود فکر کنید که به خاطر استفاده از یک خودروی متمرکز روی پیست به این ترمزها نیاز دارید اما بسیاری از مالکان به محض حضور در پیست می‌فهمند که روتورها به سرعت می‌توانند ساییده شوند و هزینه جایگزینی آن نیز بیش از 20 هزار دلار است؛ اما خب این ترمزها باعث کاهش وزن خودرو می‌شوند.

باتری لیتیوم-یونی لایت بلاکس

میزان کاهش وزن: 24.5 کیلوگرمهزینه: 1742 دلارهزینه هر نیم کیلو کاهش وزن: 32 دلار
نصب این باتری نیز کاملاً آسان است. از نظر کاربردی کمتر نمونه‌ای قابلیت رقابت با لایت بلاکس را دارد.

کاپوت فیبر کربنی ورشتاینر

میزان کاهش وزن: 2.7 کیلوگرمهزینه: 5495 دلارهزینه هر نیم کیلو کاهش وزن: 916 دلار

شیشه عقب پرفورمنس لکسان با پوشش ویژه

میزان کاهش وزن: 3.6 کیلوگرمهزینه: 433 دلارهزینه هر نیم کیلو کاهش وزن: 54 دلار
همه افراد شیشه‌های پلاستیکی را به خاطر خراشیدگی بالا می‌شناسند اما پورشه آن‌ها را روی مدل اروپایی GT3 RS عرضه می‌کند. لکسان پلی کربنات در برابر خراش مقاومت بیشتری داشته اما تمیز کردن آن‌ها تنها با اسپری خاص و دستمال میکرو فیبری امکان‌پذیر می‌باشد.

رینگ‌های سبک‌وزن R101 HRE

میزان کاهش وزن: 14 کیلوگرمهزینه: 10 هزار دلارهزینه هر نیم کیلو کاهش وزن: 323 دلار
پورشه 5 نوع رینگ مختلف برای کررا 991.2 ارائه می‌کند هیچ‌یک از آن‌ها آپشن سبک‌وزن را ندارند زیرا پورشه نمی‌خواهد مجبور به گارانتی خم‌شدگی رینگ‌ها باشد.
این برند صندلی‌های سطلی و پکیج وایساخ خود را برای محصولات تاپ در نظر گرفته اما کلیت این آپشن ها باعث کاهش 70 کیلوگرمی وزن 911 با هزینه 32090 دلاری می‌شوند. تنها با اضافه کردن باتری، ترمزهای سرامیک کربنی و شیشه عقب لکسان هزینه 10695 دلاری خواهید داشت اما وزن خودرو 49 کیلوگرم کاهش می‌یابد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *