رکوردشکنی مک لارن 720S در پیست فرانسوی‌ها

تاریخ: 10 مرداد 1397

مک لارن 720S نه تنها در خط مستقیم جزو سریع‌ترین خودروهای جهان است بلکه در پیست نیز خودروی بسیار توانایی محسوب می‌شود.
ثابت کننده‌ی این گفته‌ها ویدئویی است که توسط مجله موتور اسپورت منتشر شده و در آن می‌توانیم حمله‌ی این سوپر اسپورت فوق‌العاده‌ی بریتانیایی به پیست مگنی کورس فرانسه را ببینیم. این پیست در مرکز فرانسه واقع شده و 250 کیلومتر با پاریس فاصله دارد.
البته 720S تنها به عبور سریع از پیچ‌ها بسنده نکرده و یک رکورد غیررسمی را هم در پیست مگنی کورس ثبت کرده است.
این خودرو یک دور پیست را در 1 دقیقه و 47.05 ثانیه طی کرده که تقریباً 1 ثانیه سریع‌تر از لامبورگینی اوراکان پرفورمنته و مک لارن 675LT می‌باشد. پشت فرمان 720S راننده‌ی حرفه‌ای رومین مونتی قرار داشته و خودرو نیز به لاستیک‌های پیرلی P Zero تروفئو R مجهز بوده است.
البته این ویدئو یک نقطه ضعف اصلی دارد و آن مکان قرارگیری دوربین است که بیشتر بجای مسیر پیش رو اقدام به نمایش غربیلک فرمان و پشت آمپرها کرده است.
مک لارن 720S سال پیش جایگزین 650S شد و تنها سومین خودروی سری سوپر کمپانی محسوب می‌شود. دو عضو دیگر این خانواده نیز مدل‌های 650S و MP4-12C بوده‌اند.
خودروی مورد بحث از نسخه اصلاح شده پیشرانه 8 سیلندر توئین توربویی استفاده می‌کند که حجم آن از 3.8 به 4 لیتر رسیده است. این پیشرانه قدرت 720 اسب بخاری و گشتاور 770 نیوتون متری داشته و قدرتش از طریق یک گیربکس 7 سرعته دوکلاچه به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت و سقف سرعت این سوپر اسپورت به ترتیب برابر با 2.9 ثانیه و 341 کیلومتر در ساعت می‌باشد.

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *