سرمایه‌گذاری سنگین رنو روی خودروهای الکتریکی

تاریخ: 31 خرداد 1397

رنو به منظور توسعه و ساخت خودروهای الکتریکی در 4 کارخانه جداگانه در فرانسه بیش از 1.2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد.
این سرمایه‌گذاری هنگفت باعث توسعه پلتفرم الکتریکی جدیدی برای اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی در تأسیسات دوای خواهد شد. همچنین ظرفیت تولید تنها کارخانه‌ای که رنو Zoe را می‌سازد دو برابر خواهد شد و تولید پیشرانه الکتریکی در کلون نیز از سال 2021 و معرفی نسل جدید پیشرانه الکتریکی سه برابر خواهد شد.
رنو همچنین برای تولید نسل بعدی کانگو از جمله نسخه تمام الکتریکی کانگو Z.E. در تأسیسات Maubeuge نیز سرمایه‌گذاری خواهد کرد.
کارلوس گوسن مدیر اجرایی رنو گفته است:
شتاب دادن به سرمایه‌گذاری در فرانسه به منظور تولید خودروهای الکتریکی رقابت‌پذیری و جذابیت سایت‌های صنعت ما در این کشور را افزایش خواهد داد.
او ادامه می‌دهد:
با چارچوب کاری داخلی برای پیشبرد برنامه‌های استراتژیک آینده، گروه رنو پیشروی خود در بازار خودروهای الکتریکی را حفظ خواهد کرد و به توسعه راه‌حل‌های حمل‌ونقل پایدار جدید برای همه ادامه خواهد داد.
این سرمایه‌گذاری بخشی از برنامه استراتژیک Drive The Future رنو است. این برنامه تلاش دارد تا سال 2022 عایدی بیش از 70 میلیارد یورویی را برای این برند به ارمغان بیاورد. این برنامه همچنین روی جریان مالی مثبت در هر سال، سرمایه‌گذاری 18 میلیارد یورویی در بخش تحقیق و توسعه و عرضه 8 خودروی تمام الکتریکی و 12 نمونه الکتریکی شده به بازار تا سال 2022 تمرکز دارد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *