سرمایه‌گذاری مگنا روی خودروهای الکتریکی و خودران

تاریخ: 02 خرداد 1397

کمپانی مگنا اعلام کرد سرمایه‌گذاری‌های مناسبی روی تحقیق و توسعه تکنولوژی‌های جدید از جمله سیستم‌های خودران انجام خواهد داد.
این کمپانی کانادایی در سال جاری سرمایه‌گذاری 100 میلیون دلاری روی بخش تحقیق و توسعه خود خواهد داشت. همین میزان سرمایه‌گذاری در سال‌های 2019 و 2020 نیز صورت خواهد گرفت تا در مجموع سرمایه 300 میلیون دلاری صرف تکنولوژی‌های جدید شود.
یکی از بزرگ‌ترین حرکت‌های مگنا همکاری با شرکت Lyft به منظور ارائه سیستم رانندگی خودکاری است که خودروهای آینده لیفت را کنترل خواهد کرد. مگنا در ماه مارس 200 میلیون دلار از سهام لیفت را خرید و با کمپانی‌هایی همچون بوش و دلفی در توسعه تکنولوژی‌های خودران برای خودروسازان صاحب نام یا شرکت‌هایی همچون لیفت یا اوبر همراه شد.
مگنا معتقد است همکاری با لیفت باعث افزایش سرعت توسعه سیستم‌های کمک‌راننده پیشرفته و تکنولوژی‌های خودران واقعی خواهد شد. اطلاعاتی که در آینده از همکاری با لیفت به دست می‌آید برای بهبود خواسته‌های مصرف‌کنندگان مگنا بکار گرفته خواهد شد.
مدیر اجرایی مگنا آقای دان واکر که درباره همکاری با لیفت سخن می‌گفت به این نکته اشاره کرد که با اهداف خودران خود متمایز از سایر شرکت‌ها خواهد بود.او می‌گوید:
این همکاری نشان‌دهنده چگونگی به دست آوردن جایگاه منحصربه‌فرد مگنا در بحث حمل‌ونقل جدید بوده است. به دلیل دانش عمیق ما در سیستم‌های گوناگون، موقعیت پیشرو در سیستم‌های مبتنی بر دید، توانایی ثابت شده در تکنولوژی‌های مرتبط با خودرو و نهایتاً این حقیقت که ما تنها تأمین‌کننده قطعات مرتبط با طراحی، مهندسی و مونتاژ خودرو وجود دارد مگنا موقعیت بی‌همتایی دارد.
یکی از زمینه‌های سرمایه‌گذاری 300 میلیون دلاری مگنا سیستم‌های لیدار حالت‌جامد خواهد بود. این کمپانی پیش از این در شرکت تکنولوژی‌های Innoviz سرمایه‌گذاری کرده و اخیراً نیز با BMW یک قرارداد به منظور تولید سیستم‌های لیدار حالت‌جامد امضا کرده است.
مگنا همچنین اقدام به تولید جگوار ای پیس تمامی الکتریکی در تأسیسات Graz اتریش کرده و روی نسل بعدی معماری خودروی الکتریکی بایک در چین نیز کار می‌کند.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *