سرمایه‌گذاری 1 میلیارد دلاری عربستانی‌ها در لوسید

یک صندوق مستقل دارایی در عربستان سعودی به دنبال سرمایه‌گذاری 1 میلیارد دلاری در شرکت استارت آپی لوسید موتورز است.
منابع موثق آگاه به موضوع در مصاحبه با رویترز اعلام کرده‌اند که این صندوق سرمایه‌گذاری عمومی PIF به دنبال سرمایه‌گذاری بیش از 1 میلیارد دلاری در لوسید بوده و می‌خواهد بخش اعظم مالکیت این کمپانی را به دست گیرد.
هرگونه معامله دراین‌باره باعث سرمایه‌گذاری ابتدایی 500 میلیون دلاری در لوسید خواهد شد و البته راه را برای سرمایه‌گذاری بیشتر و افزایش تولید باز خواهد کرد.
هیچ‌یک از شرکت‌های PIF یا لوسید موتورز درباره این معامله احتمالی سخنی نگفته‌اند اما منابع موثق ادعا می‌کنند که گفت‌وگوهای انجام شده ضرورتاً به یک توافق نهایی منجر نخواهد شد.
علاقه PIF به سرمایه‌گذاری در لوسید موتورز مثالی دیگر از هدف عربستان سعودی در بخشیدن تنوع به سرمایه‌گذاری پول حاصل از نفت در زمینه‌های گوناگون است.
ایلان ماسک هفته پیش اعلام کرد بود یک صندوق سرمایه‌گذاری متمول عربستانی می‌تواند 72 میلیارد دلار سرمایه را به منظور خصوصی کردن تسلا در اختیار این شرکت قرار دهد. اگرچه ماسک ادعا کرده بود این میزان سرمایه می‌تواند رسیدن به توافق را قطعی کند اما منابع نزدیک به PIF گفته بودند چنین تصمیمی گرفته نشده است. PIF با خرید سهام تسلا در بازار آزاد تنها حدود 5 درصد از تسلا را در اختیار دارد.
علیرغم پدیدار شدن لوسید ایر در سال 2016، این شرکت هنوز تولید خودروی یاد شده را آغاز نکرده است. این شرکت در ابتدا می‌خواست ساخت ایر را در اواخر سال جاری کلید بزند نتوانست سرمایه موردنیاز را پیدا کند.

یک دلیل احتمالی برای عدم پیدا کردن سرمایه لازم این حقیقت است که مدیر اجرایی فارادی فیوچر، جیا یوتینگ مالک 20 درصد سهام لوسید است. بنا به گفته یک منبع ناشناس، جیا همیشه استراتژی مخربی در لوسید داشته است. او نمی‌خواهد لوسید موفق شود.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *