سهم خواهی قابل‌توجه خودروهای الکتریکی از بازار

تاریخ: 07 خرداد 1397

بنا به گزارش جدیدی که توسط بلومبرگ منتشر شده، فروش خودروهای الکتریکی در سال‌های آینده می‌تواند افزایش قابل‌توجهی داشته باشد.
در این خبر آمده که تا سال 2040، سهم 55 درصدی بازار خودروی جهان در دستان خودروهای الکتریکی خواهد بود. بلومبرگ ادعا می‌کند فروش سالانه خودروهای الکتریکی در سال 2025 به 11 میلیون دستگاه افزایش خواهد یافت و این میزان در سال 2040 به 60 میلیون دستگاه خواهد رسید. در آن زمان خودروهای الکتریکی 33 درصد سهم خودروهای تردد کننده در جاده‌ها را به خود اختصاص خواهند داد.
یکی از کلیدی‌ترین دلایل برای افزایش قابل‌توجه فروش خودروهای الکتریکی می‌تواند کاهش قیمت آن‌ها باشد. هزینه‌های خودروهای الکتریکی می‌تواند از سال 2024 به بعد کاهش یابد و تا سال 2029، این خودروها می‌توانند بدون در نظر گرفتن مشوق‌های دولتی هم با نمونه‌های بنزینی و دیزلی رقابت کنند.
همچنین تعداد خودروهای الکتریکی عرضه شده افزایش چشمگیری خواهند داشت. هم‌اکنون 155 خودروی الکتریکی در سراسر جهان عرضه می‌شوند اما از آنجایی که سرمایه‌گذاری روی چنین خودروهایی افزایش می‌یابد، انتظار می‌رود تا سال 2022 تعداد 289 خودروی الکتریکی تولید شود.
بدون هیچ‌گونه تعجبی، بازار چین بهشت الکتریکی‌ها خواهد بود. این کشور تا سال 2022 احتمالاً 50 درصد فروش جهانی خودروهای الکتریکی را به خود اختصاص خواهد داد. خودروهای الکتریکی در سال 2025 حدود 19 درصد فروش خودروهای مسافری در چین را تشکیل خواهند داد و این میزان سهم در اروپا و آمریکا به ترتیب برابر با 14 و 11 درصد خواهد بود.
از آنجایی که خودروهای الکتریکی روز به روز محبوب‌تر می‌شوند، فروش خودروهای استفاده کننده از قوای محرکه احتراق داخلی از اواسط دهه میلادی آینده با کاهش روبرو خواهد شد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *