شکایت از فورد به خاطر تقلب آلایندگی فورد سوپر دیوتی دیزلی

افراد کمی می‌توانند رسوایی دیزل گیت فولکس‌واگن را فراموش کنند اما فولکس تنها خودروسازی نیست که برای فروش محصولات دیزلی خود دست به کارهای غیرقانونی زده است. بنا به گزارش بلومبرگ، مالکان پیکاپ های سوپردیوتی F-250 و F-350 از فورد شکایت کرده‌اند زیرا ادعا می‌کنند این پیکاپ ها در مقایسه با اعداد اعلامی آلایندگی بیشتری دارند.
شکایت مورد بحث ادعا می‌کند حدود 500 هزار دستگاه از این پیکاپ های هوی دیوتی دارای پیشرانه‌هایی با آلایندگی بیشتر هستند. ظاهراً پیکاپ های فورد حدود 5 برابر بیشتر از حد مجاز آلاینده‌های نیتروژن اکسید تولید می‌کنند. این شکایت شامل پیکاپ های F-250 و F-350 سوپر دیوتی فروخته شده از سال‌های 2011 تا 2017 می‌باشد.
واضح است که مالکان این خودروها ناراحت هستند زیرا این مدل‌های دیزلی حدود 8400 دلار گران‌تر از مدل‌های بنزینی هستند. فورد گفته که این پیکاپ های دیزلی پاک‌ترین سوپر دیزل تاریخ می‌باشند.
یکی از وکلای این پرونده می‌گوید:
نرم‌افزار تشخیص خود خودرو که نشان دهنده سیستم کنترل آلایندگی است حتی با وجود اینکه در دنیای واقعی شاهد آلایندگی بیشتری هستیم همان اعداد اعلام شده توسط فورد را نشان می‌دهد.
این شکایت که در دادگاه فدرال دیترویت ثبت شده ادعا می‌کند تأمین کننده قطعات خودرویی آلمانی رابرت بوش به فورد در پنهان کردن مشخصات واقعی پیکاپ ها به نام پرفورمنس کمک کرده است. بوش یکی از متهمان این پرونده است. تابستان سال پیش وکلای آمریکایی ادعا نمودند بوش نقش پررنگی در توسعه دستگاه‌های تقلب فولکس‌واگن دارد.
هنوز پاسخی از جانب فورد در رابطه با این قضایا منتشر نشده است.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *