شکایت از پورشه به خاطر تقلب آلایندگی کیمن R

تاریخ: 25 اردیبهشت 1397

از کمپانی نام‌آشنای پورشه به خاطر دست‌کاری نتایج تست‌های آلایندگی کیمن R در بریتانیا شکایت شده است. ظاهر پورشه این کار را به خاطر کمک به مشتریان در پرداخت مالیات کمتر انجام داده است.
بنا به گزارش نشریه تایمز، این خودروساز آلمانی بجای شروع تست کربن دی‌اکسید کیمن R از دنده 1 این کار را با دنده 2 آغاز کرده است. متعاقب این امر، خودروی اسپورت پورشه به بجای آلایندگی 228 گرمی در هر کیلومتر آلایندگی 221 گرمی را نشان داده است.
اگرچه تفاوت بین این دو عدد چندان زیاد به نظر نمی‌رسد اما آلایندگی کمتر به این معنی است که کیمن R در بریتانیا بجای قرارگیری در گروه مالیاتی L در گروه K قرار می‌گیرد. هم‌اکنون مالیات سالیانه خودروهای گروه K برابر با 315 پوند است درحالی‌که خودروهای حاضر در گروه مالیاتی L مالیات سالانه 540 پوندی دارند.
دست‌کاری پورشه در نتایج تست‌های آلایندگی توسط یکی از مالکان کیمن R که در سال 2001 به خاطر نقص این خودرو شکایت کرده بوده کشف شده است.
پورشه این مشکل را در نهایت حل‌وفصل کرده اما مالک خواستار اطلاعاتی درباره آلایندگی خودرو بوده و همچنین خواستار ارائه تمامی داده‌های آژانس تأییدیه محصول VCA شده است. پورشه و VCA در ابتدا از انتشار داده‌ها خودداری کرده‌اند اما بنا به دستور دادگاه آزادی اطلاعات، داده‌های آلایندگی کیمن نشان دهنده تفاوت اعداد بین نسخه‌های بریتانیایی با دیگر بازارهای اروپایی بوده است.
با اینکه این قضیه اصلاً در حد و اندازه های دیزل گیت نیست اما چنین موضوعی می‌تواند توجه مقامات را به خود جلب کند و مشتریان نیز دوباره از پورشه شکایت کنند. پورشه که در دیزل گیت هم درگیر بوده می‌گوید به دلیل اقدامات قانونی آتی نمی‌تواند دراین‌باره اظهار نظری داشته باشد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *