شکوه خالص، فروش یک کادیلاک الدورادو برواَم مدل 1959

تاریخ: 11 مرداد 1397

الدورادو یکی از مشهورترین نام‌ها در تاریخ کادیلاک محسوب می‌شود. این خودرو بین سال‌های 1952 تا 2002 طی 10 نسل به تولید رسید و بعد نام الدورادو برای همیشه از سبد محصولات کادیلاک کنار رفت. الدورادو بیشتر به شکل کوپه‌های بزرگ لوکس ساخته می‌شد اما تنها در نسل سوم، نسخهٔ سدان آن‌هم ساخته شد. این نسل بین سال‌های 1957 تا 1960 به تولید رسید. الدورادو به‌خودی‌خود ماشین بسیار لوکسی بود اما کادیلاک نسخهٔ حتی لوکس‌تری از آن‌را با نام برواَم (Brougham) نیز ارائه می‌کرد که ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشت.

در همین نسل سوم اما سال 1958 آخرین سالی بود که الدورادو بروام به‌صورت دست‌ساز در کارخانهٔ کادیلاک در دیترویت تولید می‌شد چراکه از این زمان به بعد، تولید این نسخهٔ ویژه توسط شرکت پینین‌فارینا انجام گرفت. بدین منظور بدنه‌های الدورادو به تورین ایتالیا منتقل می‌شد تا در آنجا توسط پینین‌فارینا تکمیل شده و یکی از باشکوه‌ترین خودروهای تاریخ ساخته شود.

حال قرار است به‌زودی یک دستگاه کادیلاک الدورادو بروام مدل 1959 به حراج گذاشته شود. این ماشین از طراحی خارق‌العاده‌ای برخوردار است که می‌توان ساعت‌ها به آن خیره شده و از زیبایی مسحورکنندهٔ آن لذت بُرد. از نسخهٔ چهاردر هاردتاپ الدورادو بروام مدل 1959 تنها 99 دستگاه ساخته شده که این نمونهٔ مذکور یکی از آن‌ها است. این خودرو کاملاً در شرایط اولیه و اورجینال خود قرار داشته و هرگز موردبازسازی قرار نگرفته است. این الدورادو به یک پیشرانهٔ 6.4 لیتری V8 مجهز است.

این الدورادو بروام سدان در زمان خود یکی از گران‌ترین خودروهای بازار بود و حالا با کارکردی در حدود تنها 80 هزار کیلومتر، انتظار می‌رود با قیمتی بین 75 تا 100 هزار دلار به فروش برسد. با چنین مبلغی هم‌اکنون می‌توان یک کادیلاک اسکالید فول آپشن صفرکیلومتر خرید اما چنین جواهر باشکوه و کمیابی قطعاً ارزش پرداخت این مبلغ را دارد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *