عبور تولید فولکس‌واگن گلف از مرز 34 میلیون دستگاه!

از زمان تولد در سال 1974 تاکنون، گلف موفقیت فوق‌العاده‌ای را برای فولکس‌واگن به ارمغان آورده و از چهارمین نسل تا به اینجا در برابر هر خودروی تازه‌وارد دیگری به عنوان یک سنگ محک محسوب شده است.
اثبات کننده این امر (البته اگر نیازی به اثبات باشد!) عبور تولید این خودرو از مرز 34 میلیون دستگاه است. البته این رکورد شامل نسخه‌های استیت و اسپورت ون نیز بوده و باید گفت امسال نیز حدود 1 میلیون دستگاه از گلف خط تولید را ترک کرده است.
فولکس‌واگن می‌گوید:
هاچبک گلف در اروپا و آلمان نقش راهبری خود را در کلاس خود حفظ کرده است. گلف استیت نیز رشد فروش زیادی در بین اعضای خانواده گلف داشته به گونه‌ای که فروش آن نسبت به سال قبل افزایش 11 درصدی را تجربه کرده است.

البته بیشترین رشد در بین محصولات این غول آلمانی به تیگوان مربوط می‌شود که فروش آن در مقایسه با سال قبل افزایش 40 درصدی داشته است. در کل 730 هزار دستگاه از این شاسی‌بلند در سراسر جهان به مشتریان تحویل داده شده و البته اکثر سفارش‌ها از چین و آلمان بوده‌اند.
اما مدل توران نیز نقش پررنگ خود در کلاس مینی ون‌های آلمان را نیز حفظ کرده است. این مینی در سایر بازارهای اروپایی نیز کاملاً محبوب بوده و درآمد سرشاری را نصیب این گروه خودروسازی کرده است. حدود 150 هزار دستگاه از توران در سراسر جهان به مشتریان فروخته شده است.
VW Touranگروه فولکس‌واگن هنوز آمار فروش و درآمد سالانه خود را منتشر نکرده بنابراین باید ببینیم که آیا می‌تواند رتبه اول را خود را حفظ کند یا اینکه گروه رنو-نیسان-میتسوبیشی به رتبه اول دست خواهد یافت. این اتحاد ژاپنی-اروپایی در شش‌ماهه اول سال جاری رتبه اول را از آنِ خود کرده بود.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *