غیبت دسته‌جمعی آلفارومئو، فیات و جیپ در پاریس

تاریخ: 10 خرداد 1397

از آنجایی که صنعت خودرو بیشتر به سمت رونمایی‌های آنلاین و خصوصی حرکت می‌کند و البته هزینه‌های شرکت در نمایشگاه‌های معتبر خودرویی جهان به چندین میلیون دلار می‌رسد، خودروسازان بیشتری قید حضور در چنین رویدادهایی را می‌زنند. اخیراً لامبورگینی گفته که در نمایشگاه پاریس 2018 حضور نخواهد یافت و پیش از آن ‌هم مرسدس و ب ام و تصمیم مشابهی را اتخاذ کرده بودند. هم‌اکنون یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان جهانی با 3 برند اصلی خود یکی دیگر از غایبان مشهور پاریس خواهد بود.
فیات، آلفارومئو و جیپ در نمایشگاه امسال پاریس حضور نخواهند یافت. این اولین رویداد مهم خودرویی است که هیچ‌یک از سه برند یاد شده در آن شرکت نمی‌کنند. فیات گفته که نمایشگاه‌های خودرویی دیگر در استراتژی آینده شرکت جایی ندارند. البته دو برند دیگر ایتالیایی یعنی مزراتی و فراری حضور برجسته‌ای در این نمایشگاه خواهند داشت.
البته این غیبت در نمایشگاه پاریس تنها مختص فیات و برندهای زیرمجموعه آن نیست. دیگر خودروسازانی که غایب بزرگ این رویداد هستند عبارت‌اند از فورد، اینفینیتی، مزدا، میتسوبیشی، نیسان، اوپل، سوبارو و ولوو.
برندهایی همچون سیتروئن، هیوندای، جگوار، کیا، لندروور، لکسس، مرسدس بنز، پژو، اسمارت، سوزوکی و تویوتا قبلاً اعلام کرده‌اند در پاریس 2018 حضور خواهند داشت.
اما نمایشگاه پاریس تنها رویداد خودرویی نیست که با عدم جذابیت برای خودروسازان طراز اول جهانی روبرو می‌شود. قبلاً آئودی، مرسدس و BMW اعلام کرده بودند در نمایشگاه خودروی دیترویت حضور نخواهد یافت. بجای آن ژرمن‌ها روی رویدادهای تکنولوژیکی همچون CES در لاس‌وگاس و کنگره جهانی موبایل در بارسلونای اسپانیا تمرکز خواهد کرد. البته مرسدس بنز قول داده احتمالاً در سال 2020 به دیترویت بازمی‌گردد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *