فراخوان جالب فورد اکو اسپورت 2018

تاریخ: 30 اردیبهشت 1397

اندکی پس از معرفی نسخه فیس لیفت فورد اکو اسپورت 2018 در آمریکای شمالی، این خودرو درگیر یک فراخوان شده است.
در کل 273 دستگاه از این خودرو تحت تأثیر فراخوان بوده است. این خودروها از 27 اکتبر سال پیش تا 6 مارس 2018 در تأسیسات چنای هند تولید شده‌اند.
خودروهای یاد شده دارای درپوش روغن ترمز مدل‌های اروپایی و دفترچه راهنمای این مدل‌ها بوده‌اند. خب این هم نوعی از فراخوان‌های جالبی است که هر از گاهی رخ می‌دهد.
فورد گفته که از هیچ‌گونه تصادف یا جراحتی که مرتبط با این موضوع باشد آگاه نشده است. این خودروساز آمریکایی هنوز نگفته که چه زمانی مالکان خودروهای تحت تأثیر فراخوان از روند آغاز آن مطلع خواهند شد.

فورد علاوه بر فراخوان یاد شده اقدام به اعلام دومین فراخوان خود نیز کرده است. این فراخوان دربرگیرنده 151 دستگاه از فورد F-650 و F-750 مدل سال 2018 که در تأسیسات اوهایو ساخته شده‌اند می‌باشد.
این خودروها به خاطر ریسک حرکت ناگهانی که می‌تواند در نتیجه عدم وجود کشش کافی کابل ترمز پارک به وجود آید فراخوان شده‌اند. در شرایط حادتر این نقص می‌تواند باعث کاهش کارایی ترمز پارک و حرکت غیرمنتظره خودرو شود. این موضوع ریسک تصادف یا جراحت را افزایش می‌دهد.
فورد گفته است:
زمانی که خودرو برای سرویس برده می‌شود مشتریان باید از قرار گرفتن گیربکس در حالت پارک مطمئن شوند.
تکنسین‌های فورد کابل ترمز پارک را به منظور عملکرد صحیح تنظیم خواهند کرد. نیازی به گفتن نیست که هیچ هزینه‌ای بابت این کارها دریافت نمی‌شود.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *