فراخوان میلیونی فیات-کرایسلر به خاطر کروز کنترل

گروه خودروسازی فیات-کرایسلر در حال فراخوان حدود 4.8 میلیون دستگاه خودرو در آمریکاست. دلیل این فراخوان احتمال وقوع یک سری رویدادهایی است که می‌توان از غیرفعال شدن کروز کنترل جلوگیری نماید.
بنا به گفته این شرکت، یک نفر باید یکی از محصولات تحت تأثیر این فراخوان را با کروز کنترل فعال براند. سیستم سپس نیازمند افزایش سرعت خودرو در همان زمان خواهد بود زیرا یک اتصال کوتاه در شبکه برق خودرو وجود دارد. اگر این اتفاق رخ دهد شاید راننده نتواند سیستم کروز کنترل را خاموش کند.
اگرچه این موقعیت می‌تواند کاملاً ترسناک باشد اما فیات-کرایسلر می‌گوید رانندگان می‌توانند با استفاده از ترمزها مانع افزایش سرعت خودرو توسط کروز کنترل شوند. این شرکت همچنین خاطرنشان ساخته رانندگان می‌توانند گیربکس را در حالت خلاص بگذارند و سپس ترمز بگیرند. صرف‌نظر از عملی که راننده انجام می‌دهد، زمانی که گیربکس در حالت پارک قرار گیرد کروز کنترل خاموش خواهد شد.
مدیر فنی ارشد فیات-کرایسلر و مدیر تطبیق قوانین و ایمنی خودرو در منطقه نفتا گفته است:
علیرغم اینکه باید بازرسی‌های دقیق پیش از تجربه چنین مشکلی توسط مصرف‌کنندگان وجود داشته باشد ما در حال انجام فراخوان هستیم زیرا کاملاً به ایمنی محصولات متعهد می‌باشیم. ما شبکه نمایندگی‌های وسیعی داریم که آماده ارائه خدمات هستند.
فیات-کرایسلر هفته آینده مشتریان را از چند و چون فراخوان اعلام خواهد کرد و البته به آن‌ها توصیه کرده تا زمان به‌روزرسانی نرم‌افزاری از کروز کنترل استفاده نکنند. این خودروساز فعلاً از وقوع هرگونه تصادف منجر به جرح و فوت مرتبط با این مشکل آگاه نشده است.
لیست خودروهای فراخوان شده مجهز به پیشرانه‌های بنزینی و گیربکس‌های اتوماتیک به شرح زیر است:
کرایسلر 200 سدان مدل 2015 تا 2017، کرایسلر 300 سدان مدل 2014 تا 2018، کرایسلر پاسیفیکا مینی ون مدل 2017 تا 2018، داج چلنجر کوپه مدل 2014 تا 2018، داج چارجر سدان مدل 2014 تا 2018، داج جورنی کراس اوور مدل 2014 تا 2018، داج دورانگو شاسی‌بلند مدل 2014 تا 2018، جیپ چروکی شاسی‌بلند مدل 2014 تا 2018 و…

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *