فراخوان 1.27 میلیون دستگاهی ارباب حلقه‌ها

به تازگی فراخوانی میلیونی برای خودروهای آئودی A4، A5 و Q5 اعلام شده که البته استفاده از آن‌ها تا زمان رفع اشکال مانعی ندارد مگر اینکه مالک خودرو بوی سوختن را احساس کند.
آئودی در حال فراخوان 1.27 میلیون دستگاه از مدل‌های A4، A5، A5 کابریولت و Q5 ساخته شده بین ماه آوریل 2011 تا ماه می 2015 در سراسر جهان می‌باشد.
آئودی می‌گوید فراخوان مورد بحث به دلیل ریسک آتش‌سوزی‌ای است که توسط اضافه‌بار گرمایی رخ داده در کانکتورهای اتصالات الکتریکی ایجاد می‌شود. این عمل به خاطر اصطکاک و فرسایش رخ می‌دهد و همچنین پوشش غیر درست محل‌های اتصال نیز در ایجاد آن دخالت دارد.
از اصطکاک به خاطر فشار و حرکات قطعات ایجاد می‌شود که می‌تواند آتش‌سوزی الکتریکی را ایجاد کند. فراخوان آئودی گرم‌کن عمودی جدیدی را در خودروها نصب خواهد کرد و البته اتصالات الکتریکی نیز بهبود خواهند یافت.
آئودی می‌گوید این خودروها علیرغم وجود اشکال قابل راندن هستند اما اگر بوی سوختن را تشخیص دادند باید خودرو را متوقف کرده و به نمایندگی محلی شرکت اطلاع دهند.
این خودروساز آلمانی مشکل یاد شده را از طریق بررسی‌های پایش محصول یافته است. تعداد 875 هزار دستگاه در اروپا، 250 هزار دستگاه در آمریکای شمالی و 47 هزار دستگاه نیز در آسیا به نمایندگی‌های آئودی مراجعه خواهند کرد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *