فراخوان 1.8 میلیون دستگاهی رم

گروه خودروسازی فیات-کرایسلر فراخوانی را برای پیکاپ تراک های رم اعلام کرد.
حدود 1.8 میلیون دستگاه از پیکاپ های مدل سال 2009 تا 2017 رم تحت تأثیر این فراخوان بوده اما هنوز دقیقاً مشخص نیست که کدام مدل‌ها باید به نمایندگی‌های این شرکت مراجعه کنند. بنا به گفته اتوموتیونیوز، در فراخوان مورد بحث مشکل خارج شدن سهوی گیربکس از حالت پارک توسط سرنشینان حل خواهد شد.
شیفتر تعویض دنده خودروهای تحت تأثیر این فراخوان در ستون فرمان قرار داشته و رم می‌گوید این فراخوان شامل خودروهایی که دارای شیفتر چرخشی یا سنتی باشند نخواهد بود. همچنین پیکاپ های مدل سال 2017 ساخته شده از 31 دسامبر 2016 به بعد تحت تأثیر این مشکل نیستند.
این خودروساز آمریکایی تاکنون از 7 جراحت احتمالی مربوط به این مشکل و تعداد محدودی تصادف آگاه شده است.
پس از بررسی داده‌هایی که نشان داده قفل داخلی ترمز گیربکس BTSI شاید در شرایط دمایی بالا و در بازه‌های زمانی طولانی به‌صورت کامل عمل نکند مشخص شد این مشکل وجود دارد. فیات-کرایسلر می‌گوید اگر BTSI از کار بیفتد و یا غیرفعال شود این امکان وجود دارد که شیفتر خودرو بدون ترمز گرفتن یا بدون وجود کلید در محل استارت از حالت پارک خارج گردد.
حدود 1.48 میلیون دستگاه از این خودروها در آمریکا تحت تأثیر فراخوان بوده و 249520 دستگاه نیز در کانادا فراخوان شده‌اند.
فیات-کرایسلر تأیید کرده عملکرد BTSI در خودروهای یاد شده را تصحیح خواهد کرد و به مصرف‌کنندگان توصیه خواهد کرد از ترمز پارک خودرو استفاده کنند.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *