فراخوان 166 هزار دستگاهی نیسان در آمریکای شمالی

تاریخ: 11 شهریور 1397

نیسان در حال فراخوان حدود 166 هزار دستگاه از محصولات خود در آمریکا و کانادا است. دلیل این فراخوان مشکل احتمالی سوئیچ استارتی است که شاید باعث خاموش شدن خودرو در حال حرکت شود.
حدود 153 هزار دستگاه از این خودروها در آمریکا تردد می‌کنند درحالی‌که 13 هزار دستگاه باقی مانده نیز در کانادا حضور دارند. نیسان هم‌اکنون و با قید فوریت از رانندگان خواسته تا مواردی همچون کلیدهای اضافی را از داخل سوئیچ دربیاورند.
مشکل برخی خودروهای یاد شده به سیستم استارت کلید مکانیکی مربوط می‌شود. یک فنر در سوئیچ می‌تواند خورده و شکسته شود و همین امر باعث می‌شود حالت کلید از روشن به استفاده از لوازم جانبی تغییر یابد. این امر می‌تواند در حال حرکت باعث خاموشی پیشرانه شود و احتمالاً کیسه‌های هوا نیز کار نخواهند کرد. همچنین خاموش شدن پیشرانه می‌تواند باعث کاهش کارایی فرمان و ترمز شود و به این ترتیب ریسک تصادف و جراحت بیشتر شود.
هنوز مشخص نیست که آیا این مشکل منجر به تصادف یا جراحت و حتی مرگ شده یا خیر اما نیسان می‌گوید خبری از وقوع حادثه به دستش نرسیده است.
این فراخوان در بازار آمریکا شامل برخی مدل‌های 2017 و 2018 از فرونتیر، جوک، سنترا، ورسا، ورسا نوت، میکرا، NV و NV200 تاکسی بوده درحالی‌که مدل‌های تحت تأثیر کانادا عبارت‌اند از فرونتیر، میکرا، ورسا نوت، NV200، NV1500، NV2500 و NV2500.
مالکان خودروهای یاد شده در ماه سپتامبر از چند و چون فراخوان آگاه خواهند شد و نمایندگی‌های مجاز نیسان نیز اقدام به بررسی خودروها و تعویض سوئیچ استارت در صورت نیاز خواهند کرد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *