فراخوان 300 هزار دستگاهی جیپ به خاطر سیستم تعلیق

تاریخ: 25 اردیبهشت 1397

فراخوان‌های خودرویی جزو اخبار روزمره صنعت خودرو هستند و فیات-کرایسلر در این موضوع کاملاً شناخته ‌شده است. البته جدیدترین فراخوان اعلامی توسط این گروه خودروسازی کمی نگران‌کننده‌تر از موردهای قبلی می‌باشد.
این بار جیپ لیبرتی است که فراخوان شده و مشکل آن به سیستم تعلیق ربط دارد. بازوهای کنترلی پایینی سیستم تعلیق عقب این خودرو به خاطر زنگ‌زدگی می‌توانند معیوب شوند و این موضوع ریسک تصادف را در پی دارد.
سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراهی آمریکا این وضعیت را به عنوان “خوردگی اضافی” توصیف کرده است. این امر می‌تواند باعث از دست رفتن کنترل خودرو شود.
مشکل مورد بحث مدل‌های 2004 تا 2007 جیپ لیبرتی را که هم‌اکنون با مدل‌های چروکی و کامپس جایگزین شده تحت تأثیر قرار داده است. فیات-کرایسلر می‌گوید تعداد 239904 دستگاه از این خودروها در آمریکا تردد می‌کنند که باید برای تعویض قطعات سیستم تعلیق به نمایندگی‌ها مراجعه کنند. 49712 دستگاه در مکزیک و 36199 دستگاه دیگر نیز در کانادا فراخوان شده‌اند.
جیپ لیبرتی از سال 2001 تا 2012 و در دو نسل تولید شده است. این فراخوان شامل نسل اول بوده که در داخل شرکت با نام KJ شناخته می‌شود و در سال 2007 بازنشسته شده است. این خودرو فروش حدود 560 هزار دستگاهی در آمریکا داشته بنابراین فراخوان یاد شده حدود نیمی از این نسل را شامل شده است.
فیات-کرایسلر گفته که تنها یک تصادف مرتبط با این مشکل رخ داده است که خوشبختانه مجروحی نداشته است. انتظار می‌رود قطعات جدید برای تعویض تا ماه آینده آماده باشند.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *