فراخوان 500 هزار دستگاهی کامیون‌های کامینز

کامینز حدود 500 هزار دستگاه از کامیون‌های مدیوم و هِوی دیوتی را در آمریکا و به دلیل سیستم کنترل آلایندگی معیوب فراخوان می‌کند.
آژانس حفاظت از محیط‌زیست آمریکا در بیانیه‌ای این فراخوان را تأیید کرده و گفته خودروهای یاد شده بین سال‌های 2010 تا 2015 ساخته شده‌اند. این فراخوان بزرگ‌ترین نمونه از خود به دلیل مشکلات آلایندگی می باشد.
وجود اشکال و عیب در سیستم‌های کنترل آلایندگی باعث می‌شود نیتروژن اکسید بیشتری وارد هوا شود. موسسه منابع هوای کالیفرنیا CARB این بخش معیوب را در خلال تست‌های استاندارد آلایندگی کشف کرده است. تست‌های یاد شده همچنین نشان داده‌اند که سیستم‌های کاهنده در کاتالیتیک دوام کمتری در مقایسه با استانداردها دارند.
بنا به گفته سخنگوی کامینز، این فراخوان در دو فاز انجام خواهد شد به گونه‌ای که کامیون‌های هوی دیوتی در ماه آگوست و مدل‌های مدیوم از مارس 2019 فراخوان خواهند شد.
یک فراخوان جداگانه برای 232 هزار دستگاه پیکاپ های 2500 و 3500 داج که دارای پیشرانه‌های کامینز هستند نیز در راه خواهد بود.
کامینز در 18 ماه گذشته به خاطر همه‌ی این دلایل زیر ذره‌بین بوده است. این کمپانی نه تنها با فراخوان پیکاپ های داج به مشکل خورده بلکه با شکایت مالکان این خودروها به خاطر آلایندگی بالاتر پیشرانه‌ها، مصرف سوخت بیشتر و هزینه‌های تعمیر بالا روبرو شده است.
خوشبختانه این شکایت اوایل سال جاری به دلیل نبود شواهد لازم رد شده و قاضی پرونده می‌گوید اطلاعات ارائه شده از سوی شاکیان دلایل قابل قبولی را به منظور محکومیت کامینز تهیه نکرده است.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *