فرصتی کمیاب برای تصاحب لندروور جیمز باند!

شانس تصاحب یکی از خودروهای استفاده شده در سری فیلم‌های جیمز باند همه‌روزه رو نمی‌کند اما این بار می‌توان پشت فرمان چنین خودرویی نشست.
خودروی مورد بحث یک دستگاه لندروور دیفندر SVX 2014 است که در فیلم 2015 Spectre بکار رفته است. این خودرو تنها یکی از 10 دستگاه ساخته شده بر پایه مدل کرو کب دیفندر 110 است و البته توسط بخش خودروهای ویژه جگوار لندروور و خانه تیونینگ بوولر به‌صورت گسترده‌ای ارتقا یافته است.

از جمله بخش‌های ارتقا یافته این خودرو می‌توان به لاستیک‌های غول‌پیکر 37 اینچی اشاره کرد. سیستم تعلیق نیز از تنظیمات بوولر سود برده و دارای دامپرهای رالی بیلشتین می‌باشد. از نظر پیشرانه، این دیفندر خروجی 120 اسبی را ول کرده و به قدرت 185 اسب بخاری رسیده است. در داخل کابین نیز صندلی‌های ریکارو با 4 نقطه اتصال و یک رول کیج کامل انتظار خریدار را می‌کشند.
البته برخلاف بخش اعظم 10 دستگاه ساخته شده، این خودرو تنها برای اهداف بازاریابی استفاده نشده است. همان‌گونه که از ظاهر خودرو و ترمزدستی هیدرولیکی پیداست، این نسخه بیشتر برای صحنه‌های اکشن بکار رفته است. مالک اصلی به خاطر عملکرد بالای خودرو در زمان فیلم‌برداری آن را انتخاب کرده است.

خودروی مورد بحث اواخر ماه جاری در فستیوال سرعت گوودوود زیر چکش حراج خواهد رفت و قیمت آن فعلاً بین 220 تا 250 هزار پوند تخمین زده می‌شود.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *