فروش یک دستگاه جگوار XJR-15 بسیار نادر

جگوار XJR-15 را می‌شناسید؟ یک خودروی هیجان‌انگیز و خاص به اندازه XJ220 که فاقد قلب تپنده 6 سیلندر بوده و بجای آن پیشرانه 12 سیلندر 6 لیتری دارد.
این خودرو که با همکاری تیم مسابقه‌ای تام والکینشاو (TWR) توسعه یافته یک الماس پیشرانه وسط با طراحی دیفرانسیل عقب است که حتی نادرتر از XJ220 است زیرا تنها 53 دستگاه از آن ساخته شده و البته نمونه‌ای که خدمت شما عزیزان معرفی می‌کنیم منحصربه‌فردتر هم بوده زیرا دارای گیربکس 5 سرعته سفارشی سینکرو، پوشش چرم کابین و سیستم تهویه مطبوع می‌باشد. تنها 25 دستگاه از XJR-15 با این مشخصات تولید شده است.
خودروی مورد بحث که در سال 1991 به آلمان صادر شده کارکرد 965 کیلومتری داشته و واقعاً نمونه‌ی بکری محسوب می‌شود. این خودروی آبی‌رنگ تمامی جزئیات خود همچون دفترچه راهنمای اصلی، نامه‌های شماره‌گذاری در آلمان و حتی مجلاتی که در آن به این خودرو اشاره شده را حفظ کرده است. مالک آینده XJR-15 همچنین خواهد توانست به هدفون‌های گوشی که در برخی تصاویر این مطلب می‌بینید دست پیدا کند.

XJR-15 یاد شده در سال 2008 دوباره وارد بریتانیا شده و توسط تیم مسابقه‌ای دان لاو خون تازه‌ای به رگ‌های آن تزریق شده به گونه‌ای که دارای مدیریت پیشرانه به‌روز شده، کلاچ و سیستم تعلیق ارتقا یافته و برخی اصلاحات بصری می‌باشد. مالک خودرو برای این تغییرات بهای 98 هزار پوندی پرداخته است.
سوپرکار بسیار نادر جگوار که از ماشین مسابقه‌ای برنده لمانز یعنی XJR-9 الهام گرفته به یک پیشرانه 12 سیلندر 6 لیتری تنفس طبیعی با خروجی 450 اسب بخار و گشتاور 569 نیوتون متر مجهز می‌باشد. شاید این قدرت با استانداردهای امروزی چندان زیاد به چشم نرسد اما باید گفت که XJR-15 بسیار سبک است. به لطف بدنه فیبر کربنی و شاسی مونوکوک پیشرفته‌ای ساخته شده از فیبر کربن و کولار، وزن این خودرو تنها 1062 کیلوگرم است. در حقیقت جگوار XJR-15 سبک‌تر از آلپاین A110 بوده و کابینی فیبر کربنی دارد.

با پیشرانه‌ای 12 سیلندر و بدنه‌ای سبک‌وزن، جای تعجبی ندارد که شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت این خودروی خاص در 3.9 ثانیه ثبت شود و به حداکثر سرعت 307 کیلومتر در ساعت دست یابد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *