فصل 2017 فرمول یک از دریچه‌ی دوربین‌ها

این‌که می‌گویند یک عکس به‌اندازه‌ی هزار کلمه می‌ارزد درست است. به همین دلیل قصد داریم در ادامه به خلاصه فصل 2017 فرمول یک از دریچه‌ی دوربین بپردازیم. با ما همراه باشید.
شروعی رؤیایی برای اسب‌های سرخ

سباستین فتل برنده‌ی مسابقه آغازین فصل بعد از شکست دادن لوئیس همیلتون و والتری بوتاس در استرالیا
چراغ‌هایی روشن، شهری بزرگ
چراغ‌های عقب اتوموبیل ویلیامز لنس استرول و اتوموبیل تورو روسو دنیل کویات،  در شب نورانی سنگاپور ترکیب رنگ زیبایی خلق کرده‌اند.
استافل در لبه
اولین مسابقات استافل وندورن در فرمول یک و تلاش برای کسب زمان در آخرین لحظات گرندپری موناکو
لحظه طلایی لنس استرول
جشن گرفتن کسب اولین امتیازهای فرمول یک لنس استرول در گرندپری خانگی کانادا و طرفداران او
ریکاردو از باران لذت می‌برد
هنگامی‌که باران شدید، اکثر رانندگان را در تمرین دوم گرندپری به گاراژهایشان کشاند ریکاردو در حال لذت بردن از پیست خلوت بود. البته ریکاردو هر راننده‌ای نیست.
همیلتون پیشتاز مسابقه‌ای مملو از تماشاگران نارنجی‌پوش
گرندپری بلژیک در 2017 هزاران تماشاگر نارنجی‌پوش را به خود دید. کسانی که از هلند آمده بودند تا پشتیبان مکس ورشتپن باشند. آن‌ها رنگ نارنجی را، به یکی از رنگ‌های غالب دوربین‌هایی که مستقیمی کِمِل را پوشش می‌دادند اضافه کردند. البته راننده‌ی جوان هلندی در اوایل مسابقه به دلیل از دست دادن قدرت موتور مجبور به کناره‌گیری از مسابقه شد تا تماشاگران تنها از نبرد همیلتون و فتل لذت ببرند.
فرمول یک به دل لندن می‌زند
100 هزار نفر در گردهمایی لندن گرد هم آمدند تا شاهد تعدادی از اتوموبیل‌های فرمول یک باشند. تعدادی از آن‌ها در میدان ترافلگار لندن به همراه دریادار هورِیشیو نلسون(مجسمه بالای ستون) در حال تماشای اتوموبیل‌ها هستند.
آماده‌ی شلیک
سریع‌ترین اتوموبیل‌های جهان و سریع‌ترین دونده‌ی جهان. بخشی از یک جشن قبل از مسابقه در گرندپری امریکا
دستان پیروز بالا می‌روند
 
صورت سباستین فتل در تصویر دیده نمی‌شود، اما با توجه به زبان بدن او می‌توان حدس زد که صورت او همانند صورت مکانیک تیم، غرق در شادی است. پیروزی در گرندپری استرالیا باعث این شادی بود.
چشمان باز
در حقیقت رانندگان فرمول یک در پیست و هنگام مسابقه کمتر پلک می‌زنند. در این تصویر مکس ورشتپن در گرندپری برزیل پلک نزدن را تمرین می‌کند.
رانندگی خشن
فیلیپه ماسا در مجارستان کل اتوموبیل را به روی کرب‌های دندان‌اره‌ای برده و سیستم تعلیق را تحت فشار مضاعف قرار می‌دهد. البته اتوموبیل ویلیامز او در این صحنه آسیب ندید اما خود او به دلیل کسالت نتوانست در مسابقه شرکت کند.
هنگامه‌ی نبرد
در 1991 نایجل مانسل و ایرتون سنا در بارسلونا درزمانی که نبرد آن‌ها برای عنوان قهرمانی به نقطه‌ی حساس خود رسیده بود چرخ به چرخ شدند. 26 سال بعد و دو مبارز قهرمانی دیگر، سباستین فتل و لوئیس همیلتون، آن لحظه‌ها را تکرار کردند. دودی که از برخورد لاستیک عقب آن‌ها بر خواسته اثباتی بر این مدعا است.
حواست به تکه‌های ریز لاستیک باشد
والتری بوتاس در حال سبقت گرفتن از لنس استرول از بیرون پیچ در گرندپری امریکا. شاید در آن لحظه او از بیرون رفتن توسط تکه‌های ریز تایر سرگردان در پیست ترسیده باشد.
برخورد سنگاپور
این اتفاق به‌عنوان حساس‌ترین لحظه‌ی فرمول یک توسط طرفداران انتخاب شد. لحظه‌ای که تمام معادلات را برای فراری در گرندپری سنگاپور در هم شکست و آغازی بر پایان قهرمانی فراری در 2017 بود. تصادفی که فتل، رایکونن و ورشتپن را درگیر خود کرد. اگر به دنبال عکسی باشید که معرف فراری در نیمه‌ی دوم فصل باشد، فکر می‌کنیم همین تصویر کافی است.
همیلتون به عدد 4 رسید
در مکزیک، لوئیس همیلتون به رانندگانی پیوست که 4 قهرمانی در فرمول یک دارند.
عبور از خط
در مستقیمی موناکو، در دوری تمرینی، اتوموبیل ردبول مکس ورشتپن ردی از جرقه‌ها را در ناحیه هوای پشت سر خود هدایت می‌کند.
غرق در بین طرفداران
لوئیس همیلتون برای چهارمین بار پیاپی، فاتح سیلور استون شد و برای جشن گرفتن این پیروزی بعد از مسابقه به میان مردم رفت. در این تصویر می‌توانید آنچه که به آن مرکز توجه می‌گویند را ببینید.
شب‌های عربی
غروب خورشید فصل 2017 فرمول یک در ابوظبی. جایی که مکس ورشتپن در نور چراغ‌ها پنجم شد.
احترام متقابل
شکار لحظه‌ها. لحظه‌ی قطع کردن مصاحبه و تبریک سباستین فتل به لوئیس همیلتون برای رقابت خوب در این فصل. دو راننده لحظاتی پرفشار در طول فصل داشتند، اما احترام یکی از اصول اساسی روابط آن‌ها است.
موفقیت درخشان
آتش‌بازی بی‌نظیر اتوموبیل لوئیس همیلتون و دومین پیروزی او در 4 سال اخیر در سنگاپور. با کنار رفتن زودهنگام سباستین فتل که پول پوزیشن سنگاپور را در اختیار داشت، همیلتون به‌راحتی افتخارات مارینا بی را تصاحب کرد.
پیروزی در موناکو چه طعمی دارد
فراری هر پیروزی را با اشتیاق جشن می‌گیرد. اما اگر این پیروزی، یک‌دو فتل و رایکونن باشد، پیست هم پیست شهری موناکو باشد و پیروزی نیز بعد از 16 سال باشد این جشن بسیار احساسی‌تر خواهد شد.
دود کردن
هیچ جشن قهرمانی مسابقات اتوموبیلرانی بدون دود لاستیک کامل نخواهد شد. دونات‌های همیلتون در مکزیک این نکته را به ما یادآور شد.
نمایش نهایی
شاید گرندپری امسال ابوظبی، مثل سال گذشته جذاب نبود اما جشن بعد از مسابقه بسیار خاص‌تر از سال قبل بود. در این عکس بعد از دونات‌هایی که در مستقیمی زده شد، برنده‌ی مسابقه والتری بوتاس، هم‌تیمی او لوئیس همیلتون و فیلیپه ماسا زیر حماسی‌ترین آتش‌بازی سال دیده می‌شوند.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *