فورد موستانگ شلبی GT500، هیولایی با قدرت بیشتر از 700 اسب!

به نظر می‌رسد که فورد با تمام قدرت سعی دارد طرفداران موستانگ را شگفت‌زده کند. درحالی‌که نمایشگاه خودروی دیترویت 2018 این روزها تمامی توجهات را به خود جلب کرده این خودروساز پس از معرفی مدل بولیت جدید تیزری از مدل جدید شلبی GT500 را در حساب کاربری فیس‌بوک و یوتیوب منتشر کرده است.
به نظر می‌رسد این ویدئو به‌صورت کامپیوتری رندر شده باشد و در حال نمایش نسل فعلی موستانگ با کاپوتی گیرا، ورودی‌های هوای بزرگ در جلو، اسپویلری بزرگ و قدرت بالاتر از 700 اسب بخار است. در این پست فیس‌بوکی گفته می‌شود که این خودروی عضلانی برای سال 2019 تدارک دیده می‌شود و زمانی که رونمایی شود قدرتمندترین محصول جاده‌ای تاریخ فورد محسوب خواهد شد.

[دانلود ویدئو]صدای کار شده روی این کلیپ کاملاً یادآور صدای پیشرانه 8 سیلندر 5.2 لیتری شلبی GT350 است. البته شنیده شده که مدل GT500 نیز از همین پیشرانه اما با خروجی بیشتر برای تحت فشار قرار دادن داج چلنجر هلکت استفاده خواهد کرد. جدیدترین شایعه درباره این خودرو نیز اینکه حجم خود سوپرشارژر به تنهایی 2.6 لیتر بوده که بیشتر از حجم اکثر پیشرانه‌های 4 سیلندر کنونی می‌باشد. همچنین گفته شده خروجی پیشرانه GT500 در حدود 750 اسب بخار خواهد بود اما بازهم می‌گوییم که این‌ها تنها گمانه‌زنی هستند.
اما خبر منتشر شده می‌گوید که پیشرانه یاد شده اولین بار در تاریخ GT500 به گیربکس 10 سرعته اتوماتیک بکار رفته در F-150 رپتور و شورولت کامارو ZL1 متصل می‌شود.
قبلاً تصاویر متعددی از نسخه‌های پیش‌تولیدی موستانگ منتشر شده‌اند که از پوشش‌های استتاری سنگینی برخوردار بوده‌اند. یکی از نمونه‌ها دارای لاستیک‌های اسپورت چسبان و ترمزهای بزرگ برمبو بوده است. فورد هم‌اکنون تأیید کرده GT500 حداقل خروجی 700 اسبی و کاپوتی با ورودی‌های فراوان خواهد داشت.
البته سؤال بزرگ این است که آیا GT500 همان چابکی GT350 را خواهد داشت یا اینکه در خط مستقیم رقبای خود را خواهد کشت. به نظر می‌رسد چند ماه آینده برای طرفداران این عضلانی آمریکایی کاملاً هیجان‌انگیز خواهد بود!

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *