فورد موندئو راهی موزه خواهد شد؟!

تاریخ: 13 شهریور 1397

فورد به وضوح اعلام کرده دیگر اقدام به توسعه نسل جدید فیوژن بازار آمریکا نخواهد کرد. بازنشسته شدن این خودرو سؤالاتی را درباره برادر اروپایی این خودرو یعنی موندئو به وجود آورده و حالا خبر جدید دیگری نشان می‌دهد احتمالاً موندئو نیز روانه موزه خواهد شد.
Ford Mondeoاگرچه سخنگوی فورد قبلاً گفته بود موندئو بخش اصلی سبد محصولات فورد در اروپا خواهد بود اما به نظر می‌رسد این برند در حال تغییر عقیده خود بوده و شاید یک خودروی خانوادگی را بازنشسته کند. بنا به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از تلگراف، فورد برنامه‌هایی برای خاتمه عرضه تمامی مدل‌های موندئو دارد و هدف آن نیز کاهش هزینه‌های خود در قاره همیشه‌سبز اعلام شده است. همچنین احتمال خاتمه تولید S-Max و گلکسی که قرابت زیادی با موندئو دارند وجود دارد. شاید بجای این مینی ون‌ها شاسی بلندها و کراس اوورهای جدیدی عرضه شوند.
فورد می‌خواهد در 4 تا 5 سال آینده حداقل 25 میلیارد دلار صرفه‌جویی داشته باشد و برای تحقق این هدف به‌طور قابل‌توجهی اقدام به کاهش هزینه‌های مهندسی، بازاریابی، تولید و فروش خود خواهد کرد. این موضوع تقریباً نیروهای کاری شاغل در قاره اروپا را تحت تأثیر قرار خواهد داد و 24 هزار کارگر مشغول در بریتانیا، آلمان و اسپانیا شاید با خبرهای ناگواری درباره آینده‌ی شغلی خود روبرو شوند. این کمپانی آمریکایی به‌طور سرسختانه‌ای روی کاهش هزینه‌ها تمرکز دارد اما هنوز تعدیل نیروی آن تأیید نشده است.
حتی گفته می‌شود شاید فورد با برخی رقبای خود در اروپا شرکتی جوینت ونچری تأسیس نماید. بر مبنای اخبار پیشین، خروج کامل از بازار اروپا در دستور کار فورد نیست.

اما فعلاً جایگاه موندئو امن است زیرا فورد در حال توسعه نسخه فیس لیفت آن می‌باشد. شاید این خودرو تا پایان سال جاری یا اوایل سال آینده معرفی و عرضه شود و برخی تغییرات ظاهری و فنی را داشته باشد. این خودروساز هم‌اکنون گیربکس اتوماتیک و پیشرانه‌های دیزلی جدیدی داشته و شاید برخی از آن‌ها را در موندئوی فیس لیفت عرضه نماید.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *