فورد GT در پیست VIR، سریع‌تر از پورشه 918 اسپایدر!

تاریخ: 04 بهمن 1396

فورد GT چقدر سریع است؟ جدای از اینکه می‌دانیم زیر کاپوت این خودرو قدرت 647 اسب بخاری و گشتاور 745 نیوتون متر قرار دارد، هم‌اکنون می‌توانیم میزان سریع بودن آن در پیست را نیز به چشم ببینیم. اخیراً کار اند درایور فورد GT جدید را به پیست بین‌المللی ویرجینیا VIR برده است. این پیست در واقع نوربرگ رینگ آمریکایی‌ها محسوب می‌شود.
فورد GT در پیست یاد شده رکورد 2 دقیقه و 43 ثانیه را ثبت کرده که به‌صورت رسمی سریع‌ترین خودرویی است که کار اند درایور در این پیست تست نموده و سومین خودروی سریع تاریخ VIR محسوب می‌شود. تنها دو خودرویی که سریع‌تر از GT جدید هستند عبارت‌اند از کوروت Z06 (رکورد 2 دقیقه و 41.32 ثانیه) و داج وایپر ACR (رکورد 2 دقیقه و 40.02 ثانیه). کار اند درایور می‌گوید اگر GT دورهای بیشتری را در این پیست طی کند احتمال بهبود یک ثانیه‌ای رکورد آن وجود دارد.
اگرچه این خودرو کمی کندتر از هم‌وطن‌های مشهور خود است اما سریع‌تر از سوپرکارهای آلمانی همچون پورشه 918 اسپایدر (2 دقیقه و 43.1 ثانیه) و مرسدس-ای ام جی GT R (2 دقیقه و 43.4 ثانیه) می باشد. GT جدید همچنین دومین سرعت بالای تاریخ این پیست را با سرعت 263.3 کیلومتر در ساعت ثبت کرده و پشت سر پورشه 918 با فاصله‌ای اندک قرار گرفته است.

زمانی که بفهمید فورد GT جدید تنها از پیشرانه 6 سیلندر 3.5 لیتری بای توربوی اکوبوست استفاده می‌کند بیشتر به ارزش‌های این عملکرد در پیست VIR پی خواهید برد. خودروی 6 سیلندر سریع بعدی این پیست پورشه 911 توربو S بوده که رکورد 2 دقیقه و 46.8 ثانیه‌ای را ثبت کرده است.

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *