قلب تپنده جدید برای بنتلی بنتایگا 2018

بنتلی بنتایگا هم‌اکنون با پیشرانه 12 سیلندر 6 لیتری بای توربو یا نسخه 8 سیلندر 4 لیتری دیزلی با سوپرشارژر الکتریکی و دو توربو در دسترس بوده اما یک نشریه آلمانی می‌گوید بنتلی یک پیشرانه 8 سیلندر بنزینی را نیز در جولای سال 2018 به سایر پیشرانه‌ها ملحق خواهد کرد. این نشریه منبع خبر خود را ذکر نکرده و البته اطلاعات بیشتری را هم ارائه نکرده بنابراین باید تا زمان تأیید رسمی تنها به گمانه‌زنی‌ها اکتفا کنیم.
محتمل‌ترین گزینه برای قرار گرفتن در سینه بنتایگا پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتری بای توربوی گروه فولکس‌واگن است. این پیشرانه در پورشه کاین قدرت 550 اسبی و گشتاور 770 نیوتون متری داشته اما در لامبورگینی اوروس خروجی 650 اسبی و گشتاور 850 نیوتون متر را ارائه می‌کند. از آنجایی که این خودروها از پلتفرم مشترک MLB استفاده می‌کنند بنابراین مهندسی این پیشرانه برای بنتایگا زمان زیادی را به خود اختصاص نخواهد داد.
درحالی‌که هنوز چیزی تأیید نشده اما شاید بتوان گفت پیشرانه موردبحث بتواند به ارائه بنتایگای ارزان‌تر کمک کند. قدرت کمتر این پیشرانه در کاین هنوز هم کافی است اما کمی پایین‌تر از قدرت 600 اسبی پیشرانه 12 سیلندر 6 لیتری کنونی بنتایگا می‌باشد.
علاوه بر احتمال ارائه پیشرانه 8 سیلندر بنزینی در بنتایگا، بنتلی همچنین گفته که نسخه پلاگین هیبریدی این خودرو نیز در راه است. ظاهراً قوای محرکه این نسخه از بنتایگا با پورشه پانامرا 4 E-Hybrid مشترک خواهد بود. قوای محرکه یاد شده در سدان ژرمنی از پیشرانه 6 سیلندر 2.9 لیتری بای توربو و واحدی الکتریکی تشکیل شده و خروجی آن به 462 اسب بخار می‌رسد. باتری لیتیوم-یونی این خودرو محدوده حرکتی 51 کیلومتری در حالت تمام الکتریکی داشته اما شاید در بنتلی بزرگ برد کمتری داشته باشد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *