قلب تپنده جدید در سینه ب‌ام‌و X3/X4 M و M3/M4

منابع نزدیک به کمپانی ب‌ام‌و می‌گویند پیشرانه بنزینی جدیدی توسط این خودروساز ساخته شده که در مدل‌های متنوع از جمله X3 M بکار خواهد رفت. این پیشرانه که با کد S58 شناخته می‌شود نسخه 6 سیلندر توربو است که البته کاملاً جدید نیست زیرا بیشتر نمونه تکامل یافته از پیشرانه 3 لیتری کنونی S55 بکار رفته در مدل‌های M3 و M4 می‌باشد.
درحالی‌که نسل فعلی ب‌ام‌و M3 مجهز به پکیج مسابقه‌ای قدرت 444 اسبی دارد، انتظار می‌رود پیشرانه جدید به محدوده خروجی 470 تا 475 اسب بخار وارد شود؛ اما این پیشرانه اولین بار در اولین نسل از X3 M بکار خواهد رفت تا در برابر خودروهایی همچون مرسدس-ای ام جی GLC 63 و آئودی SQ5 عملکرد قدرتمندی داشته باشد. منابع نزدیک می‌گویند برادر کوپه مانند این خودرو یعنی X4 M نیز از همین پیشرانه لذت خواهد برد.

اوضاع درباره نسل بعدی M3 کمی پیچیده است زیرا خبر دیگری نشان می‌دهد که این خودرو از سیستم هیبریدی ملایمی سود خواهد برد و خروجی آن به حدود 500 اسب بخار خواهد رسید. جدای از قدرت بیشتر، نسل جدید M3 و برادران کوپه و کانورتیبل M4 فیبر کربن بیشتری خواهند داشت تا وزن پایین آمده و پرفورمنس آن‌ها بالا رود.
انتظار می‌رود پیشرانه جدید S58 سال آینده در اولین نسل X3 M معرفی شود و اندکی بعد نیز مدل X4 M پذیرای این پیشرانه شود. باور بر این است نسل جدید M3 از سیستم چهار چرخ محرک سفارشی xDrive بهره ببرد و تا پایان دهه میلادی جاری معرفی شود.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *