قوی‌تر شدن ب‌ام‌و X3 جدید با تیونینگ دالر

تاریخ: 25 خرداد 1397

دالر پس از جادوی ب‌ام‌و X1 در اوایل سال جاری اقدام به ارتقای سومین نسل از کراس اوور X3 نیز کرده است.
این خودرو از نظر بصری دارای ظاهر عصبی‌ای بوده و این طراحی با رینگ‌های سبک‌وزن آلیاژی، نشان‌های کامپتیشن لاین و سیستم تعلیق کم ارتفاع‌تر تکمیل شده است.
ب‌ام‌و X3 M40i در نسخه استاندارد قدرت 360 اسب بخاری و گشتاور 500 نیوتون متری داشته و می‌تواند در 4.8 ثانیه خود را از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برساند؛ اما به لطف برنامه تیونینگ دالر این شاسی‌بلند هم‌اکنون قدرت 420 اسبی و گشتاور 630 نیوتون متری دارد که قطعاً باعث بهبود پرفورمنس X3 در خط مستقیم می‌شود اما خب هنوز مشخصات فنی رسمی پروژه جدید دالر اعلام نشده است.

با این وجود حدس می‌زنیم که شتاب X3 تیون شده توسط دالر به حدود 4.5 ثانیه یا کمتر برسد. به یاد داشته باشید که X5 M به عنوان پرچم‌دار شاسی بلندهای M ب‌ام‌و شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 4.2 ثانیه‌ای داشته و البته این شتاب به لطف قدرت 575 اسبی و گشتاور 750 نیوتون متری حاصل شده است. شایان ذکر است X5 M حدود 465 کیلوگرم سنگین‌تر از X3 M40i می‌باشد.

از دیگر تغییرات شاسی‌بلند لوکس آلمانی‌ها می‌توان به سیستم اگزوز سفارشی از جنس فولاد ضدزنگ با 4 خروجی، آینه‌های جانبی سفارشی و تریم مشکی سراسر بدنه اشاره کرد.

این تیونر می‌گوید امکان ارتقای دیگر نسخه‌های X3 جدید نیز وجود دارد. در واقع دالر ادعا می‌کند پکیج‌های تیونینگ خود را برای تقریباً همه‌ی مدل‌های بنزینی و دیزلی عرضه می‌کند اما هنوز جزئیات این بسته‌های ارتقایی مشخص نشده است.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *