لغو حدود یک‌چهارم سفارش‌های خرید تسلا مدل 3

تاریخ: 17 خرداد 1397

شاید تسلا وفادارترین طرفداران خودرویی را در سراسر جهان داشته باشد اما حتی این موضوع نیز نمی‌تواند کمکی به کاهش مشکلات مربوط به تأخیر تولید مدل 3 بکند.
زمانی که در آوریل سال 2016 سفارش‌ها برای خرید مدل پایه این خودرو پذیرفته شد تسلا هزاران سپرده خرید را در عرض چند هفته دریافت کرد. البته داده‌های منتشر شده نشان می‌دهد که تا پایان ماه آوریل سال جاری 23 درصد سفارش‌های خرید این خودرو در آمریکا لغو شده است.
آمار نشان می‌دهد که 18 درصد لغو سفارش‌ها در ماه آوریل رخ داده، همان ماهی که ایلان ماسک گفته بود این سدان با تأخیر تولید 6 تا 9 ماهه روبرو شده است. البته همه لغو سفارش‌ها به خاطر این تأخیرهای پی‌درپی نبوده زیرا وضعیت مالی بسیاری از مشتریان نیز در طول 2 سال گذشته دستخوش تغییر شده است.
با این وجود داده‌ها نشان می‌دهد حداقل برخی از مشتریان نیز از این انتظار خسته شده و البته تعداد آن‌ها رو به افزایش است.
بدون هیچ‌گونه تعجبی تسلا ادعا می‌کند داده‌های منتشر شده توسط Second Measures با داده‌های داخلی شرکت همخوانی ندارد اما این شرکت از اشاره به تعداد سفارش‌های لغو شده خودداری کرده است. پیش از آنکه ماسک شروع به انتقاد از رسانه‌ها بکند گفته بود 455 هزار سفارش قطعی از میان 518 هزار سفارش ابتدایی دریافت کرده که نشان دهنده حدود 63 هزار سفارش لغو شده است.
تسلا سال پیش تلاش داشته تا تأخیرهای تولید مدل 3 را مدیریت کند و به مشتریان پیشنهاد خرید مدل‌های گران‌تر S و X را کرده است.
به گزارش Recode، این خودروساز آمریکایی اذعان داشته تأخیرهای متعدد در تولید مدل 3 باعث شده آمار لغو سفارش‌ها رو به افزایش باشد.تسلا گفته است:
تأخیر در تولید و عدم دسترسی به برخی گزینه‌های برنامه‌ریزی ‌شده مخصوصاً نسخه دوموتوره چهار چرخ محرک و همچنین نبود مجموعه باتری کوچک‌تر باعث لغو برخی سفارش‌ها شده است.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *