لو رفتن مشخصات فراری 488 سری اسپرت ویژه

تاریخ: 02 بهمن 1396

اینکه فراری در حال کار بر روی نسخه‌ای پرفورمنس از سوپرکار 488 است یک راز نبوده و اطلاعات جدید لو رفته در این باره اولین جزئیات از سوپرکار جدید اسب رقصان ایتالیایی را نشان می‌دهند.
تصاویر فاش شده با عنوان New V8 Sport Special Series خودنمایی می‌کنند که نشان دهنده نسخه قدرتمند و برگرفته از مسابقات فراری 488 در برنامه تولید می‌باشد. خودروی مورد بحث دنباله‌رو مدل‌هایی همچون اسکودریا Challenge Stradale ،430 و 458 اسپچیاله خواهد بود.
اگرچه تصاویر منتشر شده کیفیت پایینی دارند اما به وضوح می‌توان دید که مدل اسپورت سری اسپشیال 488 دارای قدرتمندترین پیشرانه 8 سیلندر تاریخ فراری خواهد بود.
پیشرانه 8 سیلندر 3.9 لیتری توئین توربوی مدل استاندارد قدرت 661 اسبی دارد در حالی که انتظار می‌رود نسخه پرفورمنس قدرتی حول و حوش 700 اسب بخار داشته باشد. پیشرانه یاد شده همچنین 10 درصد سبک‌تر از پیشرانه مدل استاندارد خواهد بود.
این خودرو دارای طیف وسیعی از تکنولوژی‌های مسابقه‌ای همچون تعویض دنده مسابقه‌ای، نسبت فرمان بسیار دقیق و لاستیک‌های کاملاً جدید میشلین اسپورت کاپ 2 خواهد بود. همچنین مجرای S جلو و دیفیوزر عقب نیز از مدل مسابقه‌ای لمانز 488 GTE گرفته شده‌اند. پکیج آئرودینامیک جدید بنا به ادعای فراری 20 درصد آئرودینامیک تر از 488 استاندارد می‌باشد. رینگ‌های 20 اینچی جدید نیز در 488 اسپورت اسپشیال بکار خواهد رفت که 40 درصد سبک‌تر از رینگ‌های نسخه استاندارد است.
بر پایه تصاویر منتشر شده می‌توان گفت خودروی مورد بحث دارای قطعات فیبر کربنی زیادی خواهد بود. سپرهای جلو و عقب به همراه کاپوت از این ماده ساخته شده‌اند و البته اسپویلر عقب فعال و داشبورد نیز از فیبر کربن هستند. تجهیزات غیر ضروری کابین حتی جعبه داشبورد حذف شده و صندلی‌های مدل استاندارد نیز جای خود را به صندلی‌های مسابقه‌ای فیبر کربنی داده‌اند.
گمانه‌زنی‌های زیادی درباره استفاده از نشان مشهور GTO در نسخه قوی‌تر 488 وجود دارد. برند GTO در طول دو تا سه دهه تنها یک‌بار روی محصولات فراری بکار رفته و ازآنجایی‌که آخرین مدل GTO با نام 599 GTO در سال 2010 عرضه شده بنابراین شاید استفاده از این نشان کمی زود باشد. منابع نزدیک به فراری همچنین می‌گویند ارائه مدل 488 GTO محتمل نیست بنابراین به نظر می‌رسد نسخه پرچم‌دار این خودرو نام دیگری به خود بگیرد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *