ماشین های آفرود چگونه کار می کنند

ماشین های آفرود چگونه کار می کنند
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

در سال های اخیر، میلیون ها آمریکایی ماشین های فورویل و آل ویل درایو خریده اند. بسیاری از این آدم ها هرگز طرح کارخانه ای وانت یا خودرو یوتیلیتی اسپرت (SUV) خود را تغییر نمی دهند و هرگز با چالشی بیشتر از رانندگی هر روزه به سمت محل کار در برف و باران روبرو نمی شوند. اما تعداد کمی هستند که کششی بی انتها نسبت به طبیعت و جاده هایی احساس می کنند که تردد کمتری در آن ها به چشم می خورد. این مکتشفین بی باک ساعت های بی شمار و پول های زیادی را صرف اصلاح و تعویض قطعات وانت ها و SUV های خود می کنند تا به ماشین های آفرودی تبدیل شوند که از پس جاده های خاکی، بالا رفتن از صخره ها و تپه های تقریبا عمودی بربیایند. بعضی ها حتی خودروهای همه جا رو (ATVs) و خودروهای یوتیلیتی (UTVs) خریداری می کنند که منحصرا برای ماجراجوئی های صحرایی طراحی شده اند.
اگر شما هم دعوت طبیعت وحشی را می شنوید و نیاز دارید به اکتشاف در طبیعت بپردازید، پس باید برای این کار آماده باشید. قبل از اینکه به سوی تپه ها به راه بیفتید، وقتی را صرف فهمیدن بیابان گردی (off-roading) کنید تا بدانید برای تبدیل ماشین خود به یک خودروی آفرود به چه چیزی نیاز دارید. بدون آمادگی وارد طبیعت وحشی شدن می تواند عواقب وخیمی در پی داشته باشد. ممکن است در گِل گیر کنید، راه خود را گم کنید، و یا در بدترین حالت آسیب ببینید. در واقع، کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده در اکتبر 2009 ، و در پی کشته شدن 116 نفر و 150 مجروح از سال 2003، رای به نوشتن قوانین اجباری برای کنترل و تنظیم UTVها داد. دلیل بسیاری از این حوادث واژگونی یا چپ شدن ماشین ها بود که به دلیل ناتوانی راننده در اجرای دستورالعمل های ایمنی کارخانه رخ داده بود. [منبع: CBS/AP].
بنابراین آهسته و آرام پیش بروید. یاد بگیرید سیستم های مختلف خودروی شما چگونه کار می کنند. بعد بفهمید که چطور این سیستم ها را اصلاح کنید تا مطمئن شوید خودروی شما در موقعیت های آفرود به خوبی وبا ایمنی لازم عمل می کند.


مترجم : علیرضا فروغی فر
منبع : پارس تیونینگ

درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *