محل ساخت خودرو چقدر برای خریداران اهمیت دارد؟!

تاریخ: 05 خرداد 1397

در هر شهری از آمریکا رانندگی کنید احتمالاً برخی خودروها را با برچسب‌هایی خواهید دید که نشان می‌دهد آمریکایی‌ها چگونه محصولات خودشان را می‌خرند؛ و یا اینکه می‌بینید آن‌ها چگونه با خرید محصولات باکیفیت شغل خود را حفظ می‌کنند. این برچسب‌ها معمولاً در درب پشتی پیکاپ‌های آمریکایی دیده می‌شود اما خب همیشه این‌طور نیست.
ما روی سپر یک هوندا آکورد هم ‌چنین برچسب‌هایی را دیده‌ایم، آکوردی که در اوهایو ساخته شده است. ممکن است خودروای مینی یا ام‌جی را با برچسب‌های پرچم انگلستان و یا آلفارومئو را با پرچم ایتالیا نیز دیده باشید. اخیراً مطالعه جدیدی توسط اتولیست انجام شده و در آن می‌بینیم 53 درصد پاسخ‌دهندگان گفته‌اند محل ساخت خودرو برایشان اهمیتی ندارد. 39 درصد افراد حاضر در نظرسنجی هم گفته‌اند کشور سازنده خودرو برای آن‌ها مهم بوده و نهایتاً 8 درصد افراد هم دراین‌باره نظری نداشته یا تصمیمی نگرفته‌اند.
این مطالعه همچنین نگاهی هم به نظرات مشتریان درباره خودروهای ساخته شده در چین داشته و نتایج به دست آمده کاملاً جالب است. 49 درصد مصاحبه‌شوندگان آمریکایی گفته‌اند خودروی ساخته شده در چین تأثیری روی تصمیم آن‌ها برای خرید چنین خودرویی ندارد. البته 30 درصد افراد هم گفته‌اند خودروی ساخت چین روی تصمیم خرید آن‌ها اثرگذار بوده و 21 درصد افراد هم در این زمینه نظر قطعی ندارند. یکی از نگرانی‌های اصلی درباره خودروهای ساخت چین به کیفیت ساخت آن‌ها مربوط می‌شود و 26 درصد افراد به این نکته اشاره مستقیم داشته‌اند. 20 درصد افراد هم گفته‌اند شغل‌ آمریکایی‌ها دومین نگرانی آن‌ها بوده و 14 درصد افراد هم نگرانی‌هایی درباره قابلیت اطمینان خودروهای ساخت چین دارند.
یکی دیگر از سؤالات این نظرسنجی میزان آگاهی از خودروهای ساخت چین در بازار آمریکا بوده است. 51 درصد افراد گفته‌اند می‌دانند برندهایی همچون ولوو، فورد، بیوک و کادیلاک محصولات خود را در چین تولید می‌کنند. 49 درصد باقی مانده از این موضوع آگاه نبوده‌اند.
اتو لیست سایتی است که به خریدوفروش خودرو و ارائه مشاوره به خریداران مشغول است. اگرچه هیچ مطالعه‌ای کاملاً دقیق نیست اما نتایج به دست آمده در این نوشتار جالب‌توجه هستند. در دوره‌ای که ساخت خودرو و ایجاد شغل یک روش مهم برای ارتقای صنعت و اقتصاد است، به نظر می‌رسد اکثر مصرف‌کنندگان به مکان ساخت خودرو اهمیت زیادی نمی‌دهند. شما چطور؟

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *