مرسدس بنز، پادشاه لوکس‌ها در آمریکا…

سال میلادی 2017 تا چند ساعت دیگر به پایان می‌رسد و آن‌گونه که از ظواهر امر پیداست مرسدس بنز برای دومین سال پیاپی عنوان پرفروش‌ترین برند لوکس در آمریکا را به خود اختصاص داده است.
بنا به گزارش بلومبرگ، مرسدس تا نوامبر سال جاری به لطف فروش بالای خودروهایی چون C کلاس، GLC و GLE توانسته 302043 دستگاه خودرو به مشتریان تحویل دهد. فروش مرسدس-ای ام جی نیز با افزایش 49.6 درصدی به 30116 دستگاه رسیده است.
بخش اعظم رشد فروش این خودروساز توانای آلمانی به معرفی نسخه‌های پایه 43 مربوط می‌شود که ارزان‌تر از مدل‌های کاملاً سطح بالای این بخش پرفورمنس هستند.
رتبه دوم پرفروش‌ترین خودروسازان لوکس آمریکا در سال 2017 به ب‌ام‌و می‌رسد اما این خودروساز آلمانی سایه سنگین لکسس ژاپنی را بر سر خود حس می‌کند زیرا اختلاف فروش هر دو خودروساز تنها در حد چند هزار دستگاه است. ب‌ام‌و در حال حاضر فروش 271432 دستگاهی داشته درحالی‌که لکسس با فروش 269671 دستگاهی در تعقیب رقیب پر سابقه است. در کل فروش ب‌ام‌و افت 3.2 درصدی داشته درحالی‌که لکسس از افزایش فروش 7 درصدی در سال جاری لذت می‌برد.
آئودی نیز دیگر لوکس ساز آلمانی است که در رتبه چهارم قرار می‌گیرد اما امسال برای ارباب حلقه‌ها کاملاً خوش‌یمن بود زیرا ماه نوامبر هشتاد و سومین ماه پیاپی برای این خودروساز بود که با رکوردشکنی همراه شد. فروش ابتدای سال تا امروز آئودی به 199534 دستگاه رسیده که افزایش 6.7 درصدی نسبت به سال پیش را نشان می‌دهد. این رشد فروش به دلیل موفقیت کراس اوورهای Q5 و Q7 است که در بین مشتریان بسیار محبوب شده‌اند. آئودی همچنین تنها لوکس‌سازی است که بین پیشتازان بازار نسبت به سال 2016 از رشد فروش سود برده است.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *