مرسدس بنز کانسپت EQ، خداحافظی با صدا!

تاریخ: 13 خرداد 1397

مرسدس بنز آماده عرضه اولین محصول زیربرند خود یعنی EQ C می‌شود.
البته تا زمان اتمام کارهای توسعه‌ای، این خودروساز آلمانی روی کانسپت EQ تمرکز داشته است. این کانسپت که پیش‌نمایشی از کراس اوور الکتریکی شرکت می‌باشد در یک تبلیغ تجاری جالب حضور یافته است.
این ویدئو که “خداحافظ صدا” نام دارد نشان دهنده راندن این خودرو در جاده‌ای خالی بوده و سرنشین آن صداهایی شبیه صدای پیشرانه‌های احتراق داخلی ایجاد می‌کند. چند ثانیه بعد راننده کانسپت EQ به خاطر این صداهای ناهنجار خشمگین شده و سرنشین خود را کنار جاده پیاده می‌کند.
مرسدس بنز کانسپت EQ که حدود دو سال پیش در نمایشگاه پاریس به نمایش درآمد از دو پیشرانه الکتریکی با قدرت 408 اسب بخار و گشتاور 700 نیوتون متر استفاده کرده و شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت آن کمتر از 5 ثانیه می‌باشد. به لطف باتری لیتیوم-یون که ظرفیت کل 70 کیلووات ساعتی دارد، این خودرو با یک‌بار شارژ محدوده 500 کیلومتری را طی می‌کند.

نسخه تولیدی نهایی این کراس اوور بدون آلایندگی که مرسدس بنز EQ C نامیده می‌شود طبق انتظارات محدوده حرکتی مشابهی با نسخه مفهومی خواهد داشت.

از جمله رقبای این خودرو می‌توان به تسلا مدل X و جگوار آی پیس اشاره کرد. پس از این کراس اوور دیگر محصولات زیربرند EQ از جمله هاچبک کامپکت EQ A، EQ E و EQ S وارد بازار خواهند شد.

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *