مرسدس بنز G کلاس 2019، تولد دوباره یک نماد

مرسدس G کلاس بی‌شک نمادی برای این برند است. آلمانی‌ها امیدوارند با معرفی نسل جدید G کلاس در نمایشگاه خودروی آمریکای شمالی (دیترویت) 2018 موفقیت آن را ادامه دهند.
بازطراحی کردن یک نماد کار آسانی نیست اما به نظر می‌رسد مرسدس در خلق G کلاس 2019 قصد داشته روح نسخه اصیل را حفظ نماید. با بخش جلو آغاز می‌کنیم که در آن می‌توان جلوپنجره آشنای احاطه شده با چراغ‌های جلوی کروی را دید. این خودرو همچنین دارای کاپوت تکامل یافته و همچنین سپر جلوی جدیدی است که به منظور بهبود آئرودینامیک طراحی متفاوتی دارد.
هرچه به عقب می‌آییم استایل جعبه‌ای و سرراست این خودرو را حفظ شده تر می‌بینیم. نوارهای تریم متمایز از نسل قبلی به G کلاس 2019 منتقل شده‌اند. علیرغم ظاهری آشنا این خودرو 53 میلی‌متر طویل‌تر و 121 میلی‌متر پهن‌تر از نسل قبلی خود می‌باشد.
تغییرات طراحی خودرو به کابین نیز راه یافته‌اند زیرا رانندگان در این بخش شاهد فرمان کاملاً جدید، عناصر متالیک و تریم چوبی یا فیبر کربنی خواهند بود. شاسی‌بلند مشهور ژرمن‌ها دارای پشت آمپرهای آنالوگی است اما به‌صورت سفارشی می‌توان از دو صفحه‌نمایش دیجیتالی (هر یک به ابعاد 12.3 اینچی) لذت برد. از جمله شاخصه‌های کابین می‌توان به صندلی‌های گرم شونده، سیستم صوتی با 7 بلندگو و فضاهای ذخیره‌ای زیاد اشاره کرد.

طیف وسیعی از تجهیزات سفارشی در دسترس بوده که شامل سیستم صوتی مرغوب برمستر با 16 بلندگو، پوشش چرم دیزاینو و پکیج صندلی فعالی می‌باشد که باعث اضافه شدن عملکردهای گرم/سرد شونده و ماساژ به آن‌ها می‌شود. اگر این میزان از اشرافیت برای شما کافی نیست باید به پکیج پلاس انحصاری نیز اشاره کنیم که پوشش چرم ناپا را روی درب‌ها، داشبورد و کنسول مرکزی اضافه می‌کند.

حتی بدون تجهیزات سفارشی هم G کلاس 2019 راحت‌تر از نسل قبلی است زیرا تغییرات زیادی به منظور کاهش سروصدا و لرزش صورت گرفته است. ابعاد بزرگ‌تر این خودرو نیز فضای پا، شانه و زانوی بیشتری برای راننده و سرنشینان فراهم می‌کند. فضای پای سرنشینان عقب به ویژه 150 میلی‌متر افزایش یافته است.

G کلاس جدید در زمان عرضه با پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربویی عرضه می‌شود که قدرت 416 اسب بخاری و گشتاور 609 نیوتون متری دارد. این پیشرانه به یک گیربکس 9 سرعته اتوماتیک و البته سیستم چهار چرخ محرک متصل است.
آرنولد شوارتزنگر در زمان رونمایی این محصول از مدیرعامل دایملر دیتر زچه درباره امکان تولید نسخه تمام الکتریکی G کلاس پرسید و او تنها به گفتن جمله “منتظر بمان” اکتفا کرد.

علیرغم اینکه G کلاس جدید روی اشرافیت و راحتی تمرکز دارد اما نسبت به نسل قبلی توانایی‌های بیشتری از نظر آفرود پیدا کرده است. به منظور دستیابی به چنین هدفی مرسدس از فریم مستحکم‌تر و دیفرانسیل‌هایی با قفل شوندگی کامل استفاده کرده است. بزرگ‌ترین تغییر زیر پوستی این خودرو اضافه شدن سیستم تعلیق جلوی مستقل جدید و اکسل جلو می‌باشد. اکسل عقب نیز جدید بوده و مرسدس می‌گوید این امر منجر به بهبود عملکرد در پیست می‌شود.
به لطف این تغییرات G کلاس زوایای حمله و فرار 31 و 30 درجه‌ای و ماکزیمم ارتفاع غوطه‌وری 70 سانتی‌متری در آب دارد.
G کلاس 2019 حالت رانندگی کاملاً جدیدی دارد که رفتار گاز، فرمان و سیستم دامپینگ را به منظور فراهم نمودن حداکثر توانایی‌های آفرود تنظیم می‌کند.

G کلاس همچنین دارای سیستم تعلیقی ساخت AMG بوده و به لطف استفاده از متریال سبک وزنی همچون آلومینیوم شاهد کاهش وزن حدود 170 کیلوگرمی نسبت به نسل قبلی هستیم.
فروش این خودرو در آمریکا از اواخر سال 2018 شروع خواهد شد و قیمت آن در زمان عرضه اعلام می‌شود. G کلاس 2019 در آلمان بهای پایه معادل
107040 دلاری خواهد داشت.

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *