مرسدس یونیماگ آتش‌نشان، جنگی جذاب با شعله‌های آتش!

مرسدس بنز یونیماگ خودرویی به شدت منعطف و کاربردی است. این شاسی‌بلند خش در جاده، داکار و حتی جنگل هیچ‌گونه مشکلی نداشته و انگار در حیاط خانه قدم می‌زند! اما ژرمن‌ها باهوش‌تر از آن هستند که یونیماگ را به پیست برده و وقتش را تلف کنند. مقامات آلمانی از این قدبلند خشن و دو دیفرانسیل برای اهداف بهتری همچون مقابله با آتش استفاده می‌کنند.
اداره آتش‌نشانی Kirchzarten volunteer اقدام به دگرگونی این یونیماگ U 5023 کرده و آن را به خودرویی آتش‌نشان کرده است. با ارتفاع 450 میلی‌متری از سطح زمین، سیستم چهار چرخ محرک فول تایم و لاستیک‌های آفرود غول‌پیکر، یونیماگ خودرویی ایده آل برای مقابله با شعله‌های آتش در جنگل‌های آلمان می‌باشد زیرا این خودرو قادر است تقریباً هر مانعی را از سر راه خود بردارد.
با نصب پمپ زیگلر، این شاسی‌بلند آتش‌نشان می‌تواند تا 3000 لیتر آب را در دقیقه تأمین کند. ظرفیت کلی یونیماگ آتش‌نشان 4000 لیتر آب بوده و 500 لیتر اضافی هم برای ذخیره فوم در نظر گرفته شده است. خود یونیماگ از پیشرانه 4 سیلندر بلوتک 6 دیزل با قدرت 231 اسب بخار و 900 نیوتون متر گشتاور سود می‌برد.

اما بد نیست شما را با این نسخه جالب از یونیماگ هم آشنا کنیم که برخلاف مدل تهیه شده توسط اداره آتش‌نشانی آلمان فاقد مخزن بزرگ ذخیره آب بوده اما می‌تواند وسایل و درخت‌های بزرگ را به دنبال خود بکشد.
گرین ورکس برای این نسخه از پیشرانه 6 سیلندر بنزینی با قدرت 229 اسب بخار استفاده کرده است. این پیشرانه به همراه گیربکسی اتوماتیک باعث ایجاد حداکثر سرعت 90 کیلومتر در ساعت می‌شود. شاید یونیماگ مورد بحث خودروی کندی باشد اما مالک آن می‌گوید هر فردی در صنعت خودرو خواهان این خودرو بوده و من واقعاً می‌توانم دلیل آن را با چشمان خودم ببینم.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *